zavřít

Poučení z traileru na The Surge: dvakrát měř, jednou řež ...končetiny motorovkou

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

V akčním sci-fi RPG The Surge sice možná hrajete za hrdinného bojovníka v exoskeletu, ale vaše pracovní náplň by se spíš hodila do nějakého řeznictví. Svou motorovkou/sekyrou/mečem budete nepřátele efektivně porcovat přesně podle toho, jakou z nich zrovna potřebujete součástku. Někdo má hezké boty? Ufikněte mu nohy. Nebo se vám líbí jeho hrudní plát? Rozsekněte ho vejpůl. Jak ukazuje nové video, tohle krvavé řemeslo z vás postupně udělá drsně vypadající kráčející tank.

The Surge, za kterou stojí studio Deck13, se tímhle systémem snaží nabídnout nové taktické varianty a nutit vás zvažovat všechna pro a proti. Jde vlastně o neustálé balancování rizika a odměny. Úvodním nepřátelům bez problémů odříznete, co se vám zamane, jenže to taky nebude moc silné. U supertěžkých bossů se pak možná radši budete soustředit na neobrněná místa, abyste vůbec přežili, což ale znamená, že vás mine ta luxusní helmice či ramenní chrániče.

Záběry ze hry jsou příjemně přestřelené, a já osobně doufám, že ve stejném duchu se ponese i všechno ostatní. Když už všude stříká nesmyslné množství krve, kolem se ochomýtají lidé v obrovských exoskeletech, a z vás se postupně stává překombinovaná kráčející hromada šrotu, to poslední, co chcete, je nějaký příliš vážně se beroucí emocionální příběh. Chci kořist! Krev! Orgány! Slastné vrnění tělními tekutinami pokrytých duálních motorových pil!

Kdybyste si náhodou byli úplně jistí, že The Surge si v žádném případě nesmíte nechat ujít, můžete si ji předobjednat tady. Jako obvykle za to dostanete nějaké menší úplatky, konkrétně nějaké implantáty a jeden exkluzivní exoskelet. A jako obvykle bych vám radil počkat, co se z toho vyklube po vydání nebo těsně před ním.

The Surge vyjde 16. května na PC, Xbox One i PlayStation 4. Na konzolích stojí 1 500 Kč, na Steamu za hru dáte 50 euro, tedy v přepočtu asi o 150 korun méně.

Tagy: akční sci-fi RPG e3 2015

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.