zavřít

Tvůrci Dead by Daylight jdou do early accessu s dalším asymetrickým multiplayerem Deathgarden

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hororovka Dead by Daylight je důkazem, že asymetrický multiplayer může fungovat a zaujmout masy. A když to studiu Behaviour Digital napoprvé vyšlo, tak proč to nezkusit i podruhé z trochu jiného soudku? Evolve je sice odstrašujícím příkladem, ale to neznamená, že tu není prostor pro další hru na kočku a pět myší. Střílečka/parkour Deathgarden se vás pokusí přesvědčit již příští týden v předběžném přístupu.

Premisa je naprosto jednoduchá. Buď jste křehká, hbitá kořist prchající prostředím procedurálně generované mapy, nebo namakaný týpek ve zbroji s futuristickou zbraní kosící ostatní. Běžci mají za cíl zabírat různé body mapy a nezahynout při tomto nelehkém úkolu. Smrt ovšem není definitivní, dokud vaše omráčené tělo nesebere lovec.

Jeho cílem je zase sestřelit a následně i sebrat každého z běžců, čímž jim zabrání ve splnění výše zmíněného úkolu. Zajímavé je, že v případě lovce vás čeká klasické FPS, zatímco v roli běžců zase akrobatický parkour viděný z pohledu třetí osoby. Běžci jsou sice vybaveni luky, ale ty slouží spíš ke zpomalení lovce než k jeho zabití.

Na papíře to zní docela zábavně, ale realita může být úplně jiná. Vyzkoušet si ji můžete už dnes. Pokud jste se účastnili alfa a/nebo beta testu, případně pokud si hru předobjednáte z oficiálních stránek, dostanete okamžitý přístup na Steamu.

K úplnému spuštění early accessu dojde již 14. srpna a až do 21. srpna bude hra zcela zdarma. Poté si řekne o 30 dolarů. S předobjednávkou učiněnou do 13. srpna souvisí ještě jedna výhoda – standardní edice za zmíněnou cenu se vám automaticky upgraduje na deluxe verzi s kosmetickými doplňky, soundtrackem a artbookem.

Deathgarden by měla opustit early access v prvním kvartálu příštího roku, kdy se zároveň podívá i na PlayStation 4 a Xbox One. V průběhu early accessu přibydou nové módy, noc, prvky počasí, biomy, systém progrese spojený s úpravou postav, nové zbraně, perky a tak dále. O postup hrou po jejím plnohodnotném vydání nepřijdete.

Tagy: akční multiplayer asymetrický multiplayer early access

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.