zavřít

Strategie ze středověkého Japonska Shadow Tactics připomíná zlaté časy Commandos

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Video autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Shadow Tactics – Blades of the Shogun od malého německého studia Mimimi Productions může představovat návrat izometrických taktických strategií ve stylu Commandos či Desperados. Potvrzuje to nové video, v němž vývojáři představují hlavní prvky své hry. Představují například pětici hrdinů, kteří kopírují standardní archetypy – plíživého ninju jménem Hayato, experta na pasti Yuki, samuraje Mugena, geišu Aiko, která plní roli špionky a veterána Takumu, který se se svojí arkebuzou věnuje likvidaci cílů z bezpečné vzdálenosti.

V demu předvedou své schopnosti dvě postavy - Hayato a Yuki. Základní pravidla jsou víceméně jasná a pro fanoušky žánru nepřekvapivá. Musíte pečlivě sledovat pole, které strážní sledují, využívat kryt a keře ke skrývání se a případně i převýšení, které poskytuje velké taktické výhody, protože třeba za Yuki můžete na nepřátele shazovat balvany nebo ve městě bedny.

Zatímco Hayato zabíjí na dálku svým šurikenem, Yuki má smrtící past k níž umí nalákat pomocí flétny. Ta jde ale využít prostě i k odlákání nepřátel na určitou pozici, aby se Yuki a nebo jeden z jejích kolegů mohli proplížit kolem. Synchronizaci rozkazů usnadňuje Shadow mód, který vám umožní předem rozdat příkazy, které následně spustíte stisknutím jednoho tlačítka. Shadow mód ale nezastavuje čas, takže je třeba počítat s tím, kde plánujete své další kroky.

Důležité je i odklízení mrtvých. Jakmile strážný uvidí mrtvolu, vyhlásí poplach, což má za následek, že se na místo seběhnou strážní z celé oblasti a začnou vás hledat. Teoreticky jde poplach využít k tomu, abyste se proplížili kolem, ale pozor, někdy strážný zavolá i posily a pak už se na mapě hůř dýchá. Aby hra nebyla tak snadná, schopnosti téhle dvojice vyžadují, abyste si došli pro šuriken, respektive past, jinak je nemůžete znovu použít.


Hra se odehrává v roce 1615, kdy se vlády nad ostrovní zemí ujímá nový šógun. Proti němu ale brojí tajemný Kage-sama, který plánuje plánuje nastartovat rebelii. Právě potlačení povstání spadne na bedra hráčů, kteří budou muset během zhruba 25 hodin hraní a třinácti misí nalézt místo, kde se Kaga-sama ukrývá a zabít ho.

Kombinace netradičního zasazení a nějakou dobu prakticky mrtvého žánru si své publikum určitě najde. Pokud se autoři budou držet funkčních mechanismů, přidají něco originálního navrch, třeba Shadow Tactics - Blades of the Shogun nastartuje renesanci her ve stylu Commandos.

 

Tagy: Japonsko stealth historická realtime E3 2016

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.