Shakedown: Hawaii od tvůrců Retro City Rampage hlásí brzké vydání
zdroj: tisková zpráva

Shakedown: Hawaii od tvůrců Retro City Rampage hlásí brzké vydání

4. 9. 2018 13:09 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Stýská se vám po časech, kdy jste z pohledu seshora mohli olupovat nebohé stařenky, loupit na benzínkách, přepadávat banky a odpálit vlak bazukou? Mám tyto zážitky spojené především s původním Grand Theft Auto, nicméně Shakedown: Hawaii je o hodně barevnější, na Havaji, a hlavně: neujmete se v něm mladého zlodějíčka, ale stárnoucího mafiánského magnáta.

Důchod v kriminální branži není žádný med, protože když si za celý život zvyknete na přívaly adrenalinu z vraždění a vloupaček, jen těžko se ve stáří budete houpat v křesle a bafat fajfku. Shakedown: Hawaii navazuje na předchozí výtvor studia Vblank, totiž na Retro City Rampage. Jeho hlavní „hrdina“ zestárl o dobrých 30 let a ve svém oboru se stal pořádně velkou rybou.

Coby šéf megakorporace musíte zlikvidovat konkurenci, takže se připravte na akvizice nemovitostí, radikální restrukturalizace, manipulace s trhem, sabotáže, zkrátka klasický management. Akorát při správě svého podniku budete používat granáty, raketomety, plamenomety, monster trucky a v neposlední řadě motorový člun. Typický nudný den v práci, že?

zdroj: Archiv

I z kratičkého teaseru, kterým Vblank připomínají, že na hře vůbec pracují, poznáte variabilitu jednotlivých prostředí. Oproti Retro City Rampage má být výsledná mapa čtyřikrát větší a vezme vás na havajské pláže, farmy, ale i do parku a na předměstí, a taky na lov vojáků v džungli. Všechno detailně vykreslené v grafice, která se snaží ctít éru 16-bitovek. Zároveň nabídne kompletně zničitelné prostředí, takže se blíží moderním sandboxům.

Shakedown: Hawaii měl původně vyjít už loni v dubnu, ale vzhledem k tomu, že ho ještě stále nikdo z nás nehrál, se tak zřejmě nestalo. Podle vyjádření Vblank je však hra nyní „konečně skoro hotová“. V překladu: obsahuje téměř všechny hlavní mise, které budou ve finálním produktu, a byznys simulátor akciových trhů už je plně implementovaný. Hurá!

Hra by tedy měla dorazit do konce roku, a to na celkem netradiční směsici platforem. Kromě obligátního PC a PlayStation 4 a nezávislým titulům nakloněného Switche totiž vyjde i na 3DS a na Vitě. Že by Shakedown: Hawaii chtěl být kromě pocty klasickému zločinu a 16-bitovkám ještě poctou handheldovému hraní?

Nejnovější články