Grand Theft Auto, puzzly a emzáci - Mugsters se experimentování nebojí
zdroj: Archiv

Grand Theft Auto, puzzly a emzáci - Mugsters se experimentování nebojí

22. 9. 2017 10:15 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Přílet mimozemšťanů může mít stovky nemyslitelných následků. Jednou nám tu postaví pyramidy, příště dosadí na trůn svého zlomyslného prezidenta a nebo nás pouhým mávnutím ruky vyhladí. Ale ti z Mugsters dělají prostě bordel. Berou lidské zajatce. Chrání tajuplné krystaly. A bojují s vámi!

Mugsters je dílo jediného finského vývojáře Rika Tamminena a přestože se jedná o jeho první pokus o proražení na počítačích a konzolích, s tvorbou her má slušné zkušenosti. Během své nezávislé kariéry se postaral o již osm mobilních her pro zařízení s iOS, z nichž za zmínku stojí balanční hra Pinna – Unicycle for your nerves a dva díly logické hříčky Incurve. S Mugsters ovšem Tamminen sáhl po pomoci vydavatele Team 17.

Mugsters je ostatně mnohem větší dílo s otevřeným světem, minimalistickou low-poly grafikou a izometrickým pohledem. Vlastní hratelnost nelze označit jinak než za sandbox. Možná víc než kdy jindy platí, že se ocitáte na interaktivním pískovišti, kde jsou vaše cíle jasné od samotného začátku – zachránit zajatce, posbírat krystaly a pozabíjet mimozemšťany.

zdroj: Archiv

Na co z toho se vrhnete jako první a v jaké části mapy, je zcela na vás. Stejně tak je na vás způsob vyřešení předpřipravené situace. Po světě můžete pobíhat po svých, mlátit emzáky holýma rukama nebo na ně shazovat klády s hřeby.

Stejně tak můžete naskočit do jednoho ze třiceti vozidel, ať už jde o prosté autíčko, pickup, náklaďák, sanitka, kombajn nebo dokonce letadlo. Pak už jen stačí najet do davu nezvaných cizinců smykem, projet skrze stavbu, spáchat kamikaze… Záleží jen a pouze na vaší představivosti a na možnostech enginu. Veškerá zábava totiž stojí a padá na fyzice, díky které často dochází k nečekaným situacím.

Kromě destruktivní cesty se můžete vydat cestou „hádanek“, kdy se ke kýženému cíli dostanete třeba přes stisknutí tlačítka, do kterého musíte vletět autem přes hlubokou propast. A teď si celou tu taškařici jménem Mugsters zdvojnásobte, protože se k vám do lokální kooperace může připojit kamarád. To bude teprve chaos. Ale až někdy v příštím roce na PC a konzolích.

P.S.: Pokud holdujete gifům, mrkněte na Tamminenův Twitter.

Nejnovější články