zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme adventurní klasiku Gabriel Knight

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Rok 1993 byl pro herní průmysl významný z mnoha různých důvodů. Záleží, koho se zeptáte, ale tam, kde bude někdo jmenovat Doom a jiný zase Myst nebo Day of the Tentacle, nemalá část adventuristů jistě zmíní i Gabriel Knight.

Právě na konci roku 1993, 17. prosince, vyšel první díl s podtitulem Sins of the Fathers a nejednomu milovníkovi adventur se zaryl hluboko do paměti. Z Jane Jensen se stal pojem, širšímu publiku sice neznámý, ale znalcům netřeba nic objasňovat.

Podobně jako řada jiných starých adventur, i Gabriel Knight: Sins of the Fathers se dočkala svého remaku, a to ve formě své výroční edice. Ta si sice v recenzi vysloužila jen šestku, ale o ní dnešní video stejně nebude. Pavel s Honzou si posvítí na původní, už skoro 25 let starou hru.

Kdybyste se chtěli chlapců na něco zeptat nebo jim navrhnout, co by měli hrát příště (což mají ze všeho nejraději), napište jim to během živého vysílání do chatu na YouTube.

Tagy: retro adventura 2D

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.