Reaching for Petals je příběhová adventura o lásce a životních ambicích
zdroj: tisková zpráva

Reaching for Petals je příběhová adventura o lásce a životních ambicích

21. 6. 2017 17:21 | Video | autor: Patrik Hajda |

Nedivil bych se, kdybyste právě teď slyšeli název Blue Entropy Studio vůbec poprvé. Tento mladý tým vydal tři únikové hry pro VR a během léta chce dokončit Reaching for Petals, příběhovou adventuru, tentokrát ne pro virtuální realitu. Reaching for Petals bude čistě příběhová záležitost v prostředí liduprázdné krajiny. Při brouzdání hustými lesy s potůčky, jezery a opuštěnými horskými chatami pozvolna odkrýváte své vzpomínky.

Každá vzpomínka vypráví nějakou část vašeho života a postupně tak začínáte chápat důvod svého cestování zdejší přírodou. Příběh má hodně hrát na city s tématy jako láska, ztráta a životní ambice. Vývojáři ve své tiskové zprávě vyzdvihují dynamickou hudbu, která má silně dotvářet atmosféru vyprávěného příběhu, stejně jako dechberoucí pohledy na zdejší úžasnou krajinu.

No a v tom vidím háček. Podobnými superlativy ohledně grafické stránky hry se autoři ohánějí i na svých stránkách a i na stránce na Steamu. Hra sice běží na Unreal Engine 4 a obrázky vypadají opravdu pěkně, ale záběry ze hry v novém videu jsou jako z úplně jiného světa. Vzdálené kopce jsou naprosto holé s nehezkými texturami, vodní hladina bije do očí svým opakujícím se vzorem a do toho je většina scén silně přesvícená, až z toho jasu pálí v očích.

zdroj: Archiv

Právě adventury tohoto typu musí kromě příběhu zaujmout svým vizuálním pojetím (vzpomeňte na The Vanishing of Ethan Carter nebo Everybody’s Gone to the Rapture) a vzhledem k plánovanému letnímu datu vydání se trochu obávám výsledku. Ale možná se jen tvůrci přehmátli v nastavení světla a Reaching for Petals nebude vypadat tak přepáleně.

Nejnovější články