Půlhodina anglosaské kampaně Ancestors Legacy ukazuje proměnlivé, brutální bojiště
zdroj: tisková zpráva

Půlhodina anglosaské kampaně Ancestors Legacy ukazuje proměnlivé, brutální bojiště

5. 4. 2018 14:11 | Video | autor: Václav Pecháček |

Po tuhé velikonoční zimě zavládlo skoro až letní počasí, takže by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby mnozí z vás slyšeli za okny šplouchání vody. Buď se někteří otužilejší jedinci vyrazili vykoupat, anebo se k vašim břehům už blíží nájezdníci v drakkarech. Ancestors Legacy, polská středověká strategie silně připomínající Company of Heroes, se blíží svému květnovému vydání a tentokrát se nechlubí svým kompetitivním multiplayerem ani Vikingy, nýbrž půlhodinovými záběry z hraní singlové kampaně za Anglosasy.

Stanete se svědky bitvy volně inspirované skutečnou historií, v níž se utká král Eduard Vyznavač, jehož neurčitá dědická politika později způsobila závažnou krizi kulminující v dobyvatelskou výpravu Viléma Všakvítekoho, s pretendentem Godwinem, tátou u Hastings do oka trefeného krále Harolda. Ancestors doopravdy umí ukázat nemilosrdnou řež, při níž se zdánlivě neporazitelné armády rozpouštějí jako hrst sněhu v prudkém letním slunci.

Ona řež sice nevypadá zrovna jako typická středověká polní bitva, protože na obranné pozice anglického krále se valí vlny pěchoty jak vystřižené z taktické příručky Rudé armády, ale hektického klikání a bleskurychlého přemýšlení tu bude zapotřebí dost a dost.

Nejsem sice úplně přesvědčen kvalitou dialogů, které mi připadají jako bezobsažné, nicneříkající výkřiky lidí postrádajících jakoukoli osobnost kromě „drsného válečníka“, ale je pravda, že je zajímavý nápad vyprávět cutscény mezi misemi z pohledu záporáka, kterého se při samotné bitvě snažíte rozdrtit.

Půlhodinová mise se změnami perspektiv a vyvíjejícími se úkoly naznačuje, že by kampaně pro jednotlivé frakce mohly být něčím mnohem podnětnějším než jen tutoriálem, který vás má připravit na multiplayerové zápolení, a to je pozitivní. Nadějnou nahrávku na smeč budou Ancestors moci proměnit 22. května, kdy vpochodují na PC a Xbox One.

Nejnovější články