zavřít

První záběry z Gears POP! prozrazují jasnou inspiraci Clash Royale

Android iOS

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Microsoft letos na E3 netroškařil a oznámil hned tři nové hry ze série Gears of War. Jednou z nich je i mobilní akce Gears POP!, o které jsme se toho ale při oznámení mnoho nedozvěděli. To se teď s vydáním nového vývojářského deníčku a především prvních komentovaných záběrů mění. A pokud vám nebylo jasné, co že to Gears POP! vlastně bude, představte si něco jako mírně drsnější verzi Clash Royale.

Vývojáři jako by si snad byli vědomi případné negativní reakce tradičních fanoušků Gears of War, a tak hned na začátku přiloženého videa vysvětlují, proč považují Gears POP! za jednu z her série. Primárně jde o tři klíčové důvody: hra bude postavena na systému krytí a pohybu z jednoho krytu do druhého, nebudou tu chybět velké výbuchy a najdete tu všechny ikonické postavy série.

Tohle všechno tvůrci naroubovali na šablonu, která až podezřele připomíná zmíněnou extrémně populární mobilní akční strategii Clash Royale. Gears POP! zatím nemá žádné jiné datum vydání než „2019“, ale jak už to u mobilních her občas bývá, titul si nejdřív projde tzv. soft launchem.

To je období, kdy vývojáři vydají Gears POP! pouze na některých trzích a na základě dat i zpětné vazby budou hru ještě nějakou dobu ladit. Plná verze má pak své regulérní a celosvětové datum vydání nastaveno na příští rok.

Tradiční fanoušci série Gears of War mohou Gears POP! s klidným svědomím ignorovat, protože na rozdíl od fanoušků Diabla dostali to, co chtěli, tedy oznámení další velké plnohodnotné hry, Gears 5. Do třetice pak Microsoft oznámil ještě Gears Tactics, překvapivě solidně vypadající taktickou hru, co se za inspiraci sérií XCOM rozhodně nestydí.

Tagy: strategie akční taktická realtime

Zdroje: Gears POP! YouTube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.