Příští rok vyjde State of Decay 2 – pokračování povedené zombie akce v otevřeném světě
zdroj: tisková zpráva

Příští rok vyjde State of Decay 2 – pokračování povedené zombie akce v otevřeném světě

12. 6. 2017 16:15 | Video | autor: Patrik Hajda |

První State of Decay mělo mouchy, zvláště na hnijících kusech šourajícího se masa, ale obecně šlo o velice dobře hodnocenou akci s důrazem na budování komunity v zombie apokalypsou zpustošené krajině. Druhý díl s prostým názvem State of Decay 2 rozšiřuje solidní základy jedničky, ale navrch už nic moc nepřidává.

Opět vás čeká otevřený svět, po kterém se proháníte v různých vozidlech, zatímco rámujete hordy zombií. Až najdete dobře chráněné místo, jako třeba kostel s kamenným plotem, začnete zde budovat komunitu přeživších.

Ani tentokrát to není jen o vás, ale o všech členech vaší usedlosti. Každý člověk má nějaké schopnosti a neschopnosti, které ovlivňují jeho chování ve skupině a možnosti, jimiž může být prospěšný ostatním. Své věrné stoupence vysíláte na různé mise, zatímco sami nastavujete krk při rabování opuštěných domů.

zdroj: Archiv

Možná největší změny doznal systém vylepšování zázemí vašeho útočiště, které (alespoň podle traileru) vypadá mnohem komplexnější, a tak nějak reálnější. Tu vytvoříte zahrádku se zeleninou, vedle výrobu léčiv, uvnitř zřídíte lůžka pro raněné apod.

Opravdovou novinkou je pak kromě možnosti hry pro jednoho pustit se do vytváření vlastních osudů až s třemi dalšími hráči v kooperaci, kteří toho přeci jen zvládnou více než společníci řízení umělou inteligencí. Jen ta grafika neprošla zas takovou změnou… State of Decay 2 vyjde na jaře roku 2018 na Xbox One a Windows 10.

Nejnovější články