Přežijte děsivou noc v ospalém městečku v Those Who Remain
zdroj: Archiv
Video

Přežijte děsivou noc v ospalém městečku v Those Who Remain

8. 8. 2019 15:14 | autor: Šárka Tmějová |

Světla venku možná zhasla, ale v Dormontu žhne i samotná tma. Městečkem se šíří šeptanda o náhodném mizení lidí, které jen podporuje nárůst neklidu a iracionálního strachu. Spolu s temnotou začíná nastavovat zrcadlo těm, kteří zůstali. Psychologický horor z pohledu vlastních očí Those Who Remain vás donutí strachy z odrazu konfrontovat a snažit se udržet si alespoň zbytky příčetnosti.

Některé chyby by se neměly stávat, ne když máte v životě všechno, co potřebujete – a přesto se stávají. Vezměte si hlavního hrdinu Edwarda: Měl dobrý život, krásnou manželku a dokonalou malou dcerku. Přesto si dal pár panáků whiskey a rozhodl se rozejít se svou milenkou, aby své chyby napravil. Jenomže se ubytoval v motelu právě v Dormontu, aniž by tušil, jak tahle noc změní celý jeho život.

Tohle ospalé město totiž existuje ve své vlastní spirále odtržené od reality, pokřivené temnotou i činy jeho občanů. Tahle noc bude pro Edwarda testem morálky, zdravého rozumu i schopnosti odolat temnému pokušení.

zdroj: Archiv

Z hlediska hratelnosti tu máme klasický model, kdy vás světlo udržuje v bezpečí, zatímco v temnotě se odehrávají nejrůznější zvěrstva. I do ní se ale budete muset vydat, abyste odhalili dormontská tajemství. Při tomhle pátrání občas budete mít příležitost pomoct místním obyvatelům, ne každý si ale vaši pomoc zaslouží. Mnoho z nich skrývá cosi velmi prohnilého. Vaše rozhodnutí ovšem ovlivní osud Edwarda a taky jeho psychický stav.

„U Those Who Remain samým napětím zapomenete dýchat,“ říká Leo Zullo, vedoucí manažer Wired Productions. „Hra je nabitá atmosférou a vezme vaši představivost do jiné dimenze. Jsme moc rádi, že můžeme tenhle titul přivítat v naší Wired rodině.“

Psychologická Those Who Remain vyjde do konce letošního roku na Steamu, PlayStation 4 a Xboxu One.

Nejnovější články