zavřít

Novinky v Halo 4 editoru výrazně usnadní tvorbu map

Xbox 360

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Vývojáři z týmu Certain Affinity už Microsoftu své schopnosti dokázali spoluprací na Halo Reach a Halo Anniversary, takže jim byl do pracek svěřen vývoj Halo 4 Forge, což je nová verze známého Halo editoru pro tvorbu hráčského obsahu. A když píšu snadnou, tak hlavně na základě níže uvedeného videa z Rooster Teeth Expa, které představuje novinky, s jejichž pomocí bude tvorba vlastního obsahu do Halo 4 pro hráče výrazně jednodušší. I sami vývojáři si uvědomují, že ty jejich „novinky“ jsou naprosto logické věci, u kterých si člověk říká, jak bez nich mohla tvorba nových map dříve vlastně fungovat. Ale to je jasné nyní. Po bitvě je každý generál. Oč konkrétně se jedná, čím chtějí Certain Affinity tvorbu Halo 4 map hráčům ve Forge usnadnit a zpříjemnit, na to se mrkněte na videu nebo čtěte v článku po rozkliku.

První „velkou inovací“ je možnost umístěné objekty zamknout na místě, aby se s nimi nedalo omylem pohnout (třeba). S tím úzce souvisí zobrazování popisků po najetí na objekt, aby bylo jasné, s čím hráč vlastně manipuluje. Hodí se to, když člověk manipuluje s více objekty umístěnými na sobě či vedle sebe. Dále tvůrci přidali zapnutí magnetu, který jednotlivé objekty k sobě „nalepí“ korektně, aniž by se s tím hráč musel sám půl hodiny patlat a riskovat křeč v prstech. Objekty lze nyní snadno duplikovat, což ve spojení s výše uvedenými změnami umožní snadnou stavbu složitějších komplexů.

Že na mapu umístěné objekty mají vlastní stíny a zobrazují se na nich i stíny ostatních objektů, to je hezké vylepšení, které vzhled hráči vytvořených map staví pěkně do lajny se vzhledem hry v singlu a mulťáku, ale mnohem zajímavější je prvek zvaný „Player Trait Zones“. Lze skrze něj na přesně vymezeném území změnit parametry každé postavy, která na toto pole vstoupí (rychlost pohybu, výšku skoku apod.). Dokážu si velmi živě představit zajímavě poskládané mapy využívající právě těchto polí, měnících vlastnosti akce. Nevím, jak vám, ale mě se zdá, že budoucí hráči Halo 4 dostanou do rukou pořádně zajímavý nástroj k tomu, aby projevili vlastní kreativitu a designérské schopnosti.

Tagy: akční editor

Zdroje: CVG,YouTube,Game Informer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.