Návrat gobliního zabijáka Styxe v Shards of Darkness výrazně rozšíří jeho universum
zdroj: Archiv

Návrat gobliního zabijáka Styxe v Shards of Darkness výrazně rozšíří jeho universum

9. 6. 2016 14:26 | Video | autor: Aleš Smutný |

První samostatné dobrodružství gobliního vraha Styxe v Master of Shadows nedopadlo špatně, ale rozhodně bylo co zlepšovat. Právě o nápravu chyb a vylepšení silných stránek téhle stealth akce se pokusí pokračování s názvem Styx: Shards of Darkness. Ta se blíž představí klukům na E3, ale z nového videa je jasné, že autoři ze studia Cyanide pořádně zapracovali na příběhu a celé Styxovo universum bude detailněji vykreslené. A, popravdě řečeno, trailer a dramatická linka vypadají vážně zajímavě a ukazují, že se Cyanide zase posunou o nějaký ten krok dál.

Styx se na začátku hry nalézá ve městě zlodějů Thobenu, kde jej kontaktuje lidská důstojnice Helledryn, která po něm chce, aby ukradl velvyslancovo žezlo, což je předmět, po němž prahne hned několik frakcí. Platí v amberu, po kterém Styx, který jej využívá pro své speciální schopnosti, prahne, takže pro zeleného vrahouna není co řešit. Jenže, jak naznačuje video, celý zdánlivě jednoduchý plán se zvrtne a Styx se ocitne uprostřed mnohem složitější konspirace.

Popasovat se budete muset hned s několika různými rasami, kolem kterých se budete muset proplížit, případně je podřezat ze zálohy, jelikož v boji na férovku není tenhle goblin moc platný. Temné elfové mají experty, kteří gobliny loví. Trpaslíci zase mají skvělý čich, což znamená, že vás dokáží najít i když budete neviditelní. Podle toho, kdo vám čelí, budete muset zvolit odpovídající taktiku.

Že by měl být návrat tohoto sympaticky netradičního hrdiny velkolepější naznačuje i fakt, že tvůrci na hru dostali víc peněz a pracují na ní od dubna loňského roku. Styx: Shards of Darkness vyjde ještě letos na PC, PS4 a Xbox One.

zdroj: Archiv

Nejnovější články