zavřít

Middle-Earth: Shadow of War ukazuje, že hraničář Talion je prvotřídní predátor

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Middle-Earth: Shadow of War zatím vypadá jako správný druhý díl – větší, lepší a promakanější, než předchůdce Shadow of Mordor. Sice mám svoje výhrady k přítomnosti pevnosti Minas Ithil, kterou Nazgûlové po dvouletém obléhání dobyli už kolem roku 2000 Třetího věku, tedy skoro tisíc let před událostmi hry… No ale to je nakonec všem kromě pár tolkienologů úplně jedno. Většinu hráčů spíš asi zajímá, jakými úžasnými schopnostmi tentokrát můžete masakrovat hordy skřetů. Částečnou odpověď na tuhle otázku poskytuje nové video od IGN.

Schopnosti nemrtvého hraničáře Taliona a jeho přízračného společníka Celebrimbora jsou rozděleny do různých větví, a jednou z nich je Predátor. Ten vašemu hrdinovi dovoluje lovit nepřátele se smrtící efektivitou. Je potřeba zdůraznit ještě jednu skutečnost – všechny skilly lze dále vylepšovat či upravit, abyste získali efekt odpovídající vašemu hernímu stylu. V příštích odstavcích rozeberu, jak to celé bude fungovat.

První schopnost na řadě je „Elfská mrštnost“. Ta vám umožní mnohem rychleji zdolávat vertikální překážky, ať už jde o skákání nebo lezení po stěnách. To je samozřejmě velice užitečné samo o sobě, ale vy máte k dispozici ještě tři specifická vylepšení. Jedním z nich je „Přízračný skok“ – teleport na krátkou vzdálenost, který Talionovi umožní provádět bleskové útočné výpady při boji i plížení.

„Brutalizace“ je stará klasika, při níž nějakého nebohého skřeta zmasakrujete tak strašným způsobem, že jeho kamarádi v děsu prchnou do dáli. Možná vylepšení pro tuhle sadistickou libůstku zahrnují jednorázový bonus pro Talionovu sílu nebo sekvenci úderů potřebnou pro komba.

 

Pro skřety neméně nepříjemná je i schopnost „Jedovatý úponek“. Váš nemilosrdný hraničář je díky ní schopen svým lukem na dálku otrávit barely dobroučkého grogu, oblíbené pochoutky Sauronových přisluhovačů. A co teprve když se do hry přidá vylepšení s názvem „Nákaza“. Otrávený skřet zešílí a začne útočit na své bývalé kamarády, čímž rozšíří jed i mezi ně. Ovšem pokud byste chtěli být méně elegantní, můžete sud s alkoholem prostě rozstřelit a vesele sledovat toxické barbecue.

„Smrtící přízrak“ vám umožní, aby se tělesné formy Taliona a elfího ducha rozdělily. Celebrimbor pak k sobě naláká některou hlídku, počká, až bude dost blízko, a nemilosrdně se jí zbaví. Vy to všechno můžete v klidu sledovat a zabíjet čas (nebo další skřety).

Zlatý hřeb jsem si nechal nakonec, přestože ve videu na něj narazíte už dřív. Stejně jako u předchozí schopnosti tu hlavní roli hraje Celebrimbor, jak naznačuje i název – „Přízračný řetězec“. Tahle schopnost vypadá tak zabijácky, že mě okamžitě popadl strach o její vyváženost. Poté, co provedete vraždu ze stealthu, se totiž elfský duch naprosto vymkne kontrole a plynule pobije všechny nepřátele v dohledu – tedy pokud na něco takového budete mít dost energie. V tom vám pomůže jedno z vylepšení, díky němuž je první vražda v řetězci zcela zdarma.

S takhle šťavnatou sadou nových skillů – a pamatujte, že tohle všechno je pouze jedna větev celého stromu schopností – bude asi docela těžké zajistit, aby Talion nebyl příliš přesílený. V prvním díle tenhle problém ke konci hry rozhodně nastal. Byli jste prostě příliš mocní na to, aby vám většina nepřátel mohla výrazněji zatopit. Ale Shadow of War vychází až 22. srpna, což znamená, že vývojáři ze studia Monolith mají ještě spoustu času na zevrubné testování.

Tagy: RPG pán prstenů otevřený svět

Zdroje: IGN (video)

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.