Gears 5 má za sebou první esportový turnaj, který odhalil chaotický multiplayer
zdroj: Archiv

Gears 5 má za sebou první esportový turnaj, který odhalil chaotický multiplayer

15. 7. 2019 12:50 | Video | autor: Patrik Hajda |

Série Gears of War pro mě vždy byla čistě kooperativní střílečkou o průchodu jedné mise za druhou v doprovodu parťáka. Avšak mnozí hráči se k ní s každým dílem vraceli i kvůli kompetitivnímu multiplayeru, který nebude chybět v nejnovějším titulu Gears 5.

Gears 5 nabídne klasické multiplayerové módy, nové módy, ale i některé starší s mírnými úpravami. Z Gears of War 4 se vrací režim Escalation, prakticky normální bitva o tři body na mapě, nicméně v tomto případě má každý hráč omezený počet respawnů. Jde zároveň o esportový mód, ve kterém proběhl v uplynulých dnech turnaj a ze kterého dostáváme vydatných 7 hodin záběrů.

Budete svědky chaotické řezničiny, ve které se střídá bleskurychlé krytí za překážkami s pohotovým taháním brokovnice. O krev vážně není nouze, stejně jako o vypjaté momenty. Zabíráním lokací získává tým body vedoucí k vítězství, nicméně vyhrát lze i tak, že po několik málo vteřin vlastní jeden tým všechny tři lokace nebo se mu podařilo zabít v jednu chvíli všechny soupeře dřív, než se první mrtvý stihne respawnout.

Escalation se hraje na kola, po jejichž odehrání získáte další respawny, vylepšíte si zbraně, umístíte nové zbraně na mapu, a dokonce vyřadíte zbraně soupeřů. Nevypadá to špatně, chaos zde vnímám jako pozitivum, ale stejně nakonec zůstanu u kooperace, která v Gears 5 nekončí s příběhovou kampaní, ale pokračuje ve trojici v novém módu Escape.

Hra vyjde 10. září na Windows a Xbox One a bude součástí Xbox Game Passu.

Nejnovější články