zavřít

Early access tahového RPG Glorious Companions dostává multiplayer

Windows

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

V taktickém RPG Glorious Companions se ujmete kompanie žoldáků v procedurálně generovaném sandboxovém fantasy světě. Hra vychází ze systému stolních RPG, původním záměrem tvůrců bylo před deseti lety vytvořit malou 2D kartičkovou hříčku, která ale postupně nabobtnala ve 3D tahovku inspirovanou X-Comem nebo Battle Brothers. Momentálně ji naleznete na Steamu v předběžném přístupu.

Nejnovější update pro Glorious Companions přidává online i lokální multiplayer a také rozhraní Battlecrew Builder, kde můžete testovat různé sestavy své party. Jak totiž název napovídá, tohle taktické RPG se hodně soustředí na komponování vaší družiny. Žádní dva vojáci nejsou úplně stejní a mají různé predispozice, které na bojišti musíte chytře využívat a trénovat je tak, abyste je vydřenili na maximum.

Tahový bojový systém je neúprosný a někdy stačí jedna dobře mířená rána, abyste někoho vyřadili z provozu, to samé ale platí i pro vaši partu. Stejně tak každou šarvátku ukončí smrt nepřátelského kapitána, ale na druhou stranu i toho vašeho. O své bojovníky se musíte starat a udržovat jejich morálku, v čemž vám pomůže kvalitní strava nebo alkohol, ale i lékařská péče.

Prostředí i místní politická situace se náhodně generují při každém průchodu, kdy taky začínáte jako malá rybka, která se musí prodrat až na vrchol potravního řetězce. Dosáhnout toho můžete různými způsoby – věhlas můžete nabrat likvidováním tajemných Ancient Guardians, ale taky se můžete jen toulat po světě a postupně ho ovládnout obchodní cestou.

Začínáte jako mladý šlechtic s rezavým mečem, kterému dělá společnost jen rodinný sluha a může si dovolit najmout tak maximálně pár rváčů z místní hospody. Cesta vzhůru nebude snadná a neustále vám poklade do cesty nejrůznější překážky, tou největší bude samozřejmě nedostatek peněz. Žádná žoldácká skupina nezůstane pohromadě s prázdným měšcem.

Glorious Companions se nachází v předběžném přístupu od června a pobýt by si v něm měli přibližně rok. Tvůrci momentálně pracují na implementaci nové hratelné rasy. Změny ve hře můžete sledovat na Steamu, kde o nich vývojáři pravidelně informují.

Tagy: fantasy RPG tahová early access indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.