DiRT 5 vypadá jako poslední Forza Horizon. A je to dobře
zdroj: Codemasters

DiRT 5 vypadá jako poslední Forza Horizon. A je to dobře

7. 5. 2020 18:45 | Video | autor: Patrik Hajda |

Studio Codemasters pár dní zpátky prozradilo ukončení dodávky obsahu pro DiRT Rally 2.0 s tím, že další simulace je na míle vzdálená. Ale jiný tým mezitím připravoval pokračování arkádové série DiRT, jejíž poslední, čtvrtý díl vyšel už v roce 2017. Pětka je ovšem na světě, vyjde ještě letos a na první pohled vypadá jako Forza Horizon 4, což není nic jiného než pochvala.

DiRT 5 vás protáhne deseti oblastmi roztroušenými po celém světě a posadí vás do rally speciálů, trucků, sportovních GT i bugin, ve kterých se projedete po víc než 70 tratích, ať už v bahně, na asfaltu, nebo třeba na zamrzlém jezeře.

Veškeré off-roadové závodění zastřešuje režim kariéry, ve kterém vás budou doprovázet hlasy známých dabérů Troye Bakera a Nolana Northa. Nečekejte ale převratné vyprávění, opět půjde jen o to, stát se novou hvězdou automobilových soutěží.

Nadšenci do gaučů jistě uvítají možnost hraní na rozdělené obrazovce až ve čtyřech hráčích, přičemž i v multiplayerových módech můžete společně postupovat zmíněnou kariérou. Nový trailer obsahuje záběry přímo ze hry běžící na Xboxu Series X a nutno dodat, že budoucnost je poměrně pohledná.

zdroj: Inside Xbox

Na další detaily si ještě musíme počkat, avšak samotná hra dorazí poměrně brzy. DiRT 5 vyjde letos v říjnu a mezi podporovanými platformami najdete PC, Stadii, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X.

V případě konzolí od Microsoftu počítejte se službou Smart Delivery, která funguje tak, že vám stačí pořídit si hru na Xbox One a automaticky dostanete její vylepšenou verzi pro Xbox Series X.

Nejnovější články