zavřít

Čtvrthodinové video Cyberpunku 2077 představuje rychlý průřez herními prvky i skvěle vypadajícím světem

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Z cca třičtvrtěhodinového dema, které CD Projekt ukazoval na E3 a Gamescomu novinářům nyní vydal sestříhanou patnáctiminutovou verzi, ve které toho předvede opravdu hodně, především díky komentáři, ale nečekejte souvislý záznam z hraní mise. Je vidět, že CD Projekt toho chtěl ukázat hodně, ale na atraktivnějším časovém úseku, než je třičtvrtěhodina.

Špatně se mi tak polemizuje s kolegy, kteří byli z dema nepříliš nadšení, protože načrtnuté herní možnosti a systémy se mi prostě a jednoduše líbí, ale oni viděli víc. Systém skillů, různých možností reakcí v rozhovorech v závislosti na příběhovém pozadí postavy, které si zvolíte či na schopnostech… v těchto fázích mi přijde, že je Cyberpunk 2077 hodně blízko Shadowrunu od Harebrained Schemes.

Co ve hře videu není tolik vidět, je střelba, což zčásti bude zhuštěním obsahu zčásti asi i faktem, že se prakticky všechna média shodla na tom, že střelba nevypadá nějak úchvatně a chybí ji pocit reálnějšího zpětného rázu. Pokud mi z videa jde něco proti srsti, je to souboj se Sasquatch, která vypadá jako klasické pižlání opravdu dlouhého HP baru u bosse, kdy si můžete pomoci střílením do světýlek na zádech. Už u monster v Zaklínači na mne zdlouhavá repetetivnost odekávání bazénu životů občas působila negativně a tady, u lidí, jakkoliv narvaných cyberwarem, to působí ještě podivněji, než u obra či vlkodlaka.

Jinak mi ale ukázka přijde velmi nadějně vypadající. Svět vypadá velmi dobře, výše zmíněné možnosti mají obrovský potenciál a víme, že jde o studio, které má za sebou tři Zaklínače, včetně masívní a skvělé trojky (a to říkám jako člověk, který u něj našel skvrnky na kráse). Vše zatím nasvědčuje tomu, že mne konečně čeká pořádná tříáčková kyberpunková story a následně nezastavitelná vlna her s kyberpunkovou tematikou. A pokud vám čtvrthodinka nestačí, níže najdete QnA s tvůrci, které vám zabere hodinu a čtvrt.  Cyberpunk 2077 vyjde 20. dubna na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia.

Tagy: sci-fi RPG kyberpunk

Zdroje: Vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.