zavřít

Cyberpunk 2077 vyjde na Stadii, aby si ho mohlo zahrát co nejvíc lidí

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Jan Slavík Komentáře: 0

Co nejmíň kolejí. Tak by se dala shrnout ústřední pointa nového vývojářského deníku z očekávaného Cyberpunku 2077. Hra se má linearity stranit jak čert kříže - rozhodnutí budou na vás, ať už je řeč o příběhových volbách, vývoji postavy či přístupu k samotnému hraní.

Na přetřes přijdou i klasické otázky kyberpunkového žánru. Co je to lidství? Dá se kvantifikovat tělesnou schránkou? A pokud ano, je možné si zachovat lidskou jedinečnost, když vyměníte organické součástky za ty mechanické?

Výtvarná vedoucí Kasia Redesiuk ve videu slibuje množství nebývale působivých scén a příběhových linek, co bezpochyby vyvolají silné reakce. To bude pravděpodobně souviset i s dalším prohlášením - totiž že ve světě Cyberpunku 2077 budete narážet na hyperboly již nyní existujících společenských problémů. Doufejme, že bude hra podobnou tematiku a s ní spojená rozhodnutí pouze nabízet, nikoliv podsouvat. Na druhou stranu, v CDPR mají dost dovedné scenáristy, co dovedou nelámat nic přes koleno, takže snad není důvod k obavám.

Hra vyjde krom konvenčních platforem také na streamovací službě Google Stadia. Důvod k tomu je prostý - Cyberpunk 2077 bude technologicky náročný titul, což znamená, že by si ho nemuseli mít možnost zahrát všichni, kdo by chtěli. A to se tvůrcům nelíbí. Kdo doma nemá pořádné železo, bude moci streamovat, jinak řečeno.

S takovou pointou se na jednu stranu sice nedá nesouhlasit, ale zároveň je těžké si u toho nepředstavit, jak kvůli bouřce spadne internet a bude po hraní. Čemuž se možná smějí ve Švédsku se stabilními gigabitovými linkami v každé druhé vesnici, ale u nás se bohužel jedná o poměrně realistický scénář. Ale pokud opravdu nemáte jinou možnost jak si chystané kyberdobrodružství užít, Stadia nejspíš potěší.

Tagy: sci-fi RPG kyberpunk Google Stadia

Zdroje: tisková konference

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.