zavřít

Čtenářský Retro GamesPlay: hrajeme upírské RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V historii videoher neexistuje moc příkladů komerčních propadáků, kolem kterých se utvořila početná skupina zcela oddaných fanoušků, co hru skrze masivní neoficiální patche vylepšuje a updatuje až do dnešních dnů. Jednou z takových her je akční RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines od již zaniklého studia Troika Games. Bloodlines je unikátní hra hned z několika důvodů. Vyšla ve stejný den jako Half-Life 2 (16. listopad 2004), používala stejný engine jako HL2 (Source), po vydání komerčně zcela propadla, způsobila de facto zánik studia Troika, byla technologicky v příšerném stavu, ale po stránce herní či příběhové nezestárla dodnes, jak si názorně předvedeme v průběhu vysílání s našim čtenářem a divákem Honzou Potměšilem.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines se odehrává v několika lokacích v Los Angeles, kde se hráč po své smrti probouzí jako upír, a musí se přidat k jednomu z několika klanů. Tím do značné míry předurčí další vývoj události, ale zároveň to znamená, že má hra více konců a celá řada situací se může odehrávat různými způsoby. Bloodlines je přímo předurčená k opakovanému hraní. V dnešní době už to navíc není díky dlouhé řadě neoficiálních patchů taková otrava. Poslední s pořadovým číslem 9.7 vyšel na konci roku 2016 a opět upravil nebo přidal celou řadu věcí. Právě díky neoficiálním patchům hra šlape jako hodinky a nabízí obsah, který tvůrci z původní hry museli kvůli časovému tlaku vyškrtnout. Není se tedy čemu divit, že řada hráčů označuje Vampire: The Masquerade – Bloodlines za jedno z nejlepších RPG všech dob. Sami se s námi můžete přesvědčit, proč.

Tagy: sci-fi fantasy upíři RPG

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.