Civilization VI dá Japoncům do vínku nového vládce a vylepšení napříč dějinami
zdroj: Archiv

Civilization VI dá Japoncům do vínku nového vládce a vylepšení napříč dějinami

11. 7. 2016 11:37 | Video | autor: Aleš Smutný |

Dalším národem představeným pro Civilization VI jsou Japonci. Opět se ukazuje, že Firaxis chce v šestce dát každému národu určitý ráz, soubor unikátních vlastností, které se vzájemně doplňují v rámci jednoho národního zaměření. Egypťané těží z pilného mezinárodního obchodu, Angličané z moře a muzeí a Japonci z velkých, centralizovaných měst a obrany ostrovů. Přechodnou vládu Nobunagy Oda z pátého dílu vystřídá Hódžó Tokimune.

Odkaz toho vládce z 13. století se projeví hned na první z unikátních vlastností Japonců. Jmenuje se Božský vítr po bouři, která zničila velkou část Kublajových mongolských invazních jednotek, které měly Japonsko za jeho vlády dobýt. Ve hře sice bouři nevyvoláte, ale vaše jednotky budou mít bonus na hexech vedle moře a námořní na hexech s mělčinou. Díky tomu je ideální osidlovat ostrovy a malé kontinety, kde dokážete dobře udržovat ochranu svých hranic posílenou.

Unikátní jednotkou jsou samozřejmě samurajové, kteří vám pomohou ve středověké éře. Jejich výjimečnost spočívá v tom, že neztrácí sílu jednotky na základě zranění, takže bojují v plné síle až do úplného vybití jednotky. Další národní unika pochází opět z odlišných dějinných momentů. Reformy Meidži dávají vaším čtvrtím bonusy, pokud jsou postavené vedle jiných čtvrtí. Znamená to, že se vyplatí stavět města co nejvíce centralizovaná, aby spolu co nejvíce čtvrtí sousedilo.

Posledním unikem je stavba, opět z jiné éry. Továrna na elektroniku nahrazuje standardní továrny a má bonusy na produkci. Nicméně dalším plusem je, že poskytuje i bonusy blízkým městům, což nahrává tomu, abyste stavěli města blíž u sebe. A k tomu jsou ideální právě ostrovy a menší kontinenty. Celý japonský styl tak do sebe zapadá jako skládačka. Civilization VI vyjde 21. října na PC.

zdroj: Archiv

Nejnovější články