zavřít

Bretonnii v Total War: Warhammer představují stateční rytíři a smrdutí sedláci

Windows MAC

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Zpátky do nemilosrdné řeže Total War: Warhammer mě nedokázali přitáhnout ani Beastmeni, ani elfové, ale Bretoncům z dalšího chystaného DLC by se to možná mohlo podařit. Nové dvanáctiminutové video přímo ze hry ukazuje, že kampaň za tuhle artušovskými legendami inspirovanou frakci se bude vyznačovat některými velice specifickými mechanikami. A navíc, kdo by nechtěl ve jménu rytířství poslat do první linie hordy neschopných sedláků a následně takto zaměstnaného nepřítele zcela rozdrtit elitní těžkou jízdou?

Když už jsem zmínil rytířství: ze záběrů jasně poznáte, jak důležitý je tenhle unikátní ukazatel (Chivalry), který se vám zvyšuje pomocí čestných činů (mezi něž poněkud překvapivě patří i kompletní vyhlazení nepřátelských měst). Nasbírané rytířství zvyšuje štěstí vaší populace, umožňuje postup v kampani, a dokonce si díky němu můžete najmout legendárního pomocníka Zeleného rytíře, ochránce Bretonnie. Jeho mocný meč ale můžete využít jen párkrát během celé kampaně.

Kdyby se vám náhodou nechtělo moc válčit, Bretonnia bude mít k dispozici také řadu diplomatických nástrojů. Pokud investujete do patřičných technologií, můžete sjednotit všechna okolní knížectví do jediné mocné říše. Nebo radši přejdete do ofenzivy a vyzkoumáte dekrety, které vám umožní například ignorovat krutou zimu v regionu Norsca a okovanou botou zadupat nepřátele dobra do země? Je to na vás.

Klíčovými figurami vašeho snažení se nevyhnutelně stanou lordové a generálové. Systém jejich vývoje připomíná například Medieval II v tom, že co udělají, takové dostanou vlastnosti. Nechte například svého krále dlouho dřepět na zadku v hlavním městě, a stane se z něj „Prokrastinátor“ s patřičnými negativními statistikami. Ale stačí, aby vyhrál pár ofenzivních bitev, a dostanete „Sebevědomého útočníka.“ A když se mu třeba povede zničit nepřátelského hrdinu či vůdce frakce, obdrží za to speciální, unikátní vlastnost.

O podobných detailech – včetně toho, že pokud do armády naverbujete příliš velké množství nemytých nevolníků, vaše ekonomika se zadrhne, protože nikdo nebude obdělávat pole – se už ve svém článku rozepisoval Aleš, takže je možné, že už to všechno stejně víte. Ani tak se nezapomeňte mrknout na video, které všechny novinky pěkně prakticky demonstruje. Škoda, že je useknuté těsně před gigantickou bitvou s orčím Waaagh! DLC Bretonnia vychází zdarma pro všechny majitele hry 28. února.   

Tagy: strategie warhammer

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.