Bláznivé formulky Trackmania Nations Remake se opozdí a změní název. Vypadají však skvěle
zdroj: Nadeo

Bláznivé formulky Trackmania Nations Remake se opozdí a změní název. Vypadají však skvěle

23. 4. 2020 14:20 | Video | autor: Patrik Hajda |

Studio Nadeo před dvěma měsíci oznámilo další z mnoha návratů k výborné závodní arkádě Trackmania Nations. Nové pojetí formulek tehdy tvůrci označovali jako remake, ale nakonec změnili názor: prý jde o úplně nový začátek celé série, který tak dostává prosté jméno Trackmania. A nutno dodat, že závodění vypadá na prvních záběrech z hraní vážně dobře.

Nová Trackmania se od těch ostatních nebude lišit jen lepší grafikou, to by na nový začátek bylo vážně málo. Už z původního oznámení víme, že se změní některé zavedené systémy – například takové checkpointy po resetování vozidla zachovají vaši kinetickou energii, čímž se frenetické závodění ještě urychlí.

Značných změn dozná i editor tratí, který k sérii patří od nepaměti. Přibydou nové stavěcí bloky, z nichž některé nabídnou rozličné efekty a tvůrci se netají tím, že cílí na streamery. Velkým krokem je i nové pojetí hry jako servisu, který slibuje spoustu dodatečného obsahu dávkovaného v měsících (možná i letech) po vydání a slibovaná je i lepší progrese hrou.

zdroj: Nadeo

V prvním pořádném traileru vypadá Trackmania jako… Trackmania. A na tom není nic špatného, protože přesně to se od ní očekává. Další rychlá arkáda s přesným jízdním modelem a komplexním editorem, který vás ve hře udrží na dlouhé hodiny.

Původně měla Trackmania vyjít už 5. května, ale jak se v současné situaci stává zvykem, práce z pohodlí domova zpomaluje vývoj her a i v Nadeu museli přistoupit k odkladu. Novým datem vydání se stává 1. červenec. A kdo vydržel dokoukat trailer až do závěrečné obrazovky, ten už ví, že Steam je v tomto případě ze hry. Trackmania vyjde (prozatím) jen v Epic Games Storu a Uplay.

Nejnovější články