zavřít

Arťom v postapokalyptickém Rusku Metra Exodus narazí na Mad Maxovu poušť

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Vydání Metro Exodus je za rohem (zbývá necelý měsíc), což kromě eskalujících očekávání znamená i odhalování dříve neodhaleného. Vybraní novináři měli tu čest odehrát pět hodin v různých koutech postapokalyptického Ruska v různých ročních obdobích. Nové záběry z hraní vám dají štědře ochutnat otevřenosti třetího Metra.

Arťom se v Metro Exodus vydává vlakem Aurorou napříč Ruskem. Tato cesta mu zabere celý rok, během kterého se vystřídají všechna roční období. Čekají vás sněhové závěje, letní pařáky i barevný podzim. Aurora sem tam zastaví ve větší oblasti, která se na určitou dobu stane vaším písečkem.

Oblasti dosahují velikosti ospravedlňující používání polorozpadlých vozidel, s jejichž pomocí rozmetáte skupinky písečných ghúlů. Většina nových záběrů z hraní se věnuje pouštní oblasti, a ať už chcete, nebo ne, vzpomínky na Mad Maxe prostě vyplavou.

Kromě řiditelných vozidel a všudypřítomné střelby po mutantech a banditech dojde na crafting zbraní i munice, opravy masky u ponku a výměnu částí zbraní kdekoliv v divočině (Arťom bleskurychle sundá batoh ze zad a rozepne ho, což působí mnohem líp než samotné vyskakovací okno inventáře s vyplněnými čtverečky).

Zpočátku můžete nabýt dojmu, že se z Metra vytratila atmosféra, když už zde vlastně není stísněné temné metro. Ale i na takové pasáže naštěstí dojde. Ne tedy v tunelech s kolejemi, ale například v jeskyních nebo v podzemních komplexech.

Kromě prvního oficiálního videa doporučuji kouknout i na komentované záběry webu Rock, Paper, Shotgun, kde se dozvíte různé detaily, na které novináři během hraní narazili, a jsou zde k vidění i jiné než pouštní lokace. Do Metro Exodus se můžete pustit od 15. února na PC, PS4 a Xboxu One.

Tagy: akční FPS first person postapokalypsa E3 2017

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,AllGamesDelta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.