zavřít

Metro Exodus předvádí hororovou přírodu i „civilizaci“

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Krátký, ale výživný trailer na Metro Exodus dává ochutnat hororové složky hry plnými doušky. Asi nikdo nečekal, že Arťom najde daleko od Moskvy, uprostřed lesů a hor někdejšího Ruska, něco jiného než další zástupy nebezpečných tvorů. Daňci vypadají ještě mírumilovně (ale kdo četl Kulhánkovu Cestu krve, ví, že i nemrtvá vysoká může dát zabrat), ale když dojde na noc a vlčí smečky je už hůř a to nemluvím o zmutovaném medvědu Míšovi.

Jak už to tak ale bývá, největší mrazení opět vyvolávají lidé a jejich místní mutace. Pro výstrahu vyvěšení mrtví, rituálně obětovaní lidé a otázka, co či kdo se plíží v temnotách. Když ale odhlédnu od nočních děsů, Metro Exodus vypadá krásně a odchod z Moskvy mu jedině prospěl. Krásné přírodní scenerie, postapokalyptické trosky civilizace, prostě svět po konci světa jak se patří.

Stojí za připomenutí, že svět Metra byl pocuchaný atomovou válkou. Arťom se společně se skupinou Rangerů vydal směrem na východ od Moskvy v naději, že zde najde přeživší a možná i domov. Možná ale bude muset s pomocí železničních kolejí a spousty munice překročit celý kontinent než dosáhne vysněného postapo ráje. Metro Exodus vychází 22. února na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: akční FPS first person postapokalypsa

Zdroje: Vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.