zavřít

Amazonský prales v nekompromisním survivalu Green Hell láká do early accessu

Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Husté lesy, nazí lidé, smrtící prostředí. Takový je popis mnoha survivalů, z nichž se do nejširšího povědomí dostal například The Forest a Rust. A i když zacházejí ve své simulaci poměrně hluboko, Green Hell jde ještě dál. Přežívání ve skutečném amazonském pralese můžete zkusit už teď v rozpracované verzi, zatímco plná by měla dorazit za tři měsíce.

Green Hell sleduje příběh páru, který se opětovně vydává do bujné přírody, aby zde něco našel. Okolnosti dvojici zjevně nepřejí a vy se záhy ocitáte úplně sami s vaší milovanou pouze ve vysílačce. Nezbývá vám nic jiného, než se pokusit přežít.

Klasicky vás trápí hlad a žízeň, ale nedáte-li si pozor, můžete chytnout různé exotické nemoci, otrávit se zpočátku neznámým jídlem, propadnout šílenství, nebo se nechat zabít mnoha a mnoha způsoby. Vysátí pijavicemi nezní zrovna lákavě, ubodání vosami jakbysmet, může si na vás smlsnout i dravá šelma nebo místní kanibalové.

Že nepůjde o procházku zeleným sadem, dokazuje existence videí nazvaných Survival Guide, která najdete pod textem. V prvním se dozvíte, z jakých zdrojů můžete pořídit vodu, a že si snadno uděláte čutoru z kokosového ořechu. Druhé se zaměřuje na tuhou stravu. Chválím možnost nalezené maso nejen upéct na ohni, ale i vyudit, nebo si z něj pomocí sušení udělat jerky.

Green Hell na Steamu sbírá chválu a dle přeložené stránky se zdá, že by jednoho dne mohlo vyjít v češtině. První update kromě vychytání několika bugů přidal čínštinu, portugalštinu a ruštinu, tak snad se někdy v budoucnu dostane i na nás.

Tagy: exotika simulace survival hardcore

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.