Wrath: Aeon of Ruin potěší fanoušky stříleček ze staré školy
zdroj: Archiv

Wrath: Aeon of Ruin potěší fanoušky stříleček ze staré školy

22. 11. 2019 16:00 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Retro frčí. Ať už jste se v devadesátkách měli líp, nebo ne, současnému bažení po nostalgii můžete jen těžko uniknout. Tomuhle trendu jde na ruku i Wrath: Aeon of Ruin, temná fantasy střílečka na původním Quake enginu z dílny KillPixel Games. Oproti době před 25 lety dnes ovšem všichni máme funkční internet, proto si můžou herní firmy dovolit výstřelky typu early accessu, kam děsivé přízraky právě teď míří.

Wrath: Aeon of Ruin se ohání samými básnickými obraty: „Sotva Cizinec zakotvil na pobřeží Nestárnoucího moře, shledal, že se nachází v umírajícím světě. Zářivá postava, bíle oděná, pastýř toulavých duší ho obtěžkal strašlivým úkolem – vydat se vstříc nekonečným chmurám a skolit padlé Strážce, kteří svět uvrhli v temnotu.“

Děsivé, že? Fantasy a střílečka na první dobrou možná úplně neladí dohromady, ale třeba to na tu druhou bude fungovat. V early accessu dostanete přístup k první z plánovaných tří nelineárních částí světa a dvěma konkrétním úrovním. S likvidací zrůd toulajících se po ruinách Starého světa vám pomůže arzenál zbraní i mystické artefakty, svět i možnosti vybavení se s postupujícími updaty budou rozšiřovat, však to znáte.

zdroj: Archiv

„V 3D Realms se snažíme navodit nostalgii ke zlaté éře videoher. Používám klasické FPS enginy, ale se špetkou novoty,“ říká Frederik Schreiber, viceprezident vydavatele 3D Realms a jeden z producentů Wrath: Aeon of Ruin. Dalo by se polemizovat, jestli ve zlaté éře videoher náhodou nežijeme nyní a jestli má smysl se v dnešní době vracet k přežitým postupům, ale ty jsi tady investor, Frede! Kdo potřebuje propracované mechaniky a pěknou grafiku, když může bezhlavě kropit pixelaté nácky/démony/přízraky pořád dokola.

Pokud vás nicméně nostalgický hororový výlet láká, první část Wrath: Aeon of Ruin vychází na Steamu dnes v 19:00. Na konzole se pak dostane během příštího roku.

Nejnovější články