Vyzkoušejte Demon Pit – arénovou retro střílečku pomrkávající na Dooma a Quaka
zdroj: tisková zpráva

Vyzkoušejte Demon Pit – arénovou retro střílečku pomrkávající na Dooma a Quaka

17. 9. 2019 13:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Demon Pit není první a přiznejme si, že zdaleka ne ani poslední střílečkou, která svým retro kabátkem, svižnou hratelností a drsným soundtrackem vzdává hold proslulým devadesátkovým střílečkám. Jde o slibný projekt tří nadšenců, kteří moc dobře vědí, jak moc mají hráči rádi demoverze.

Zatímco obrázky vás nenechají na pochybách o grafické inspiraci hrami s věkem přes 20 let a trailer vás zase ujistí o šílené rychlosti, absolutní arkádovosti a správně zvolené hudbě, nic se nevyrovná vlastnoručnímu osahání chystané střílečky.

Tentokrát (naštěstí pro vás) nejde o žádné novinářské výhody ve smyslu brzkého ozkoušení hry za zavřenými dveřmi, ale staré dobré demo, které se objevilo na Steamu. Neváhejte, stáhněte si těch mrzkých 76 MB a vyzkoušejte si akci, do které se okamžitě ponoříte bez jakéhokoliv vysvětlování pravidel.

Demon Pit je čistokrevná arénová střílečka, ve které čelíte jedné vlně nepřátel za druhou. Cílem je jednoduše pokořit co nejvíc vln v co nejkratším čase, čímž se umístíte výš na žebříčku než ostatní hráči.

zdroj: Archiv

Každá vlna pozmění pravidla arény – jednou vylezou ze země pilíře poskytující krytí vám i démonickým monstrům, jindy se zase uprostřed arény vytvoří klec, do které se musíte bleskurychle dostat, nechcete-li skončit na škvarek v lávě.

Rychlost hry podtrhuje přítomnost háku, kterým se skoro okamžitě přemístíte z jednoho rohu bojiště na druhý, a dokonce se takto můžete řítit povětřím a vést vzdušnou bitvu s létajícími lebkami. Celkem vám projde rukama sedm zbraní a narazíte na deset druhů nepřátel v různých kombinacích a počtech.

Žádný příběh, žádné cutscény, žádné zdržování, jen přímočará řež s cílem dokázat zase o něco víc než minule. Hraje se to skvěle, ovládání je přesné, audiovizuální stránka téměř dokonalá. Tak už se nenechte dále přemlouvat a zamiřte na Steam.

Plná hra vyjde někdy v říjnu na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.

Pro zajímavost: Demon Pit má své kořeny v Game Jamu z roku 2017. Tehdy šlo o arénovou střílečku nazvanou Night of the Pumpkins, kde po hráči šly naštvané halloweenské dýně. Téma akce totiž bylo „Pomsta přírody“. Účastníkům akce se hra líbila natolik, že se její dva autoři rozhodli udělat z ní plnohodnotnou hru. Po dva roky ji ve volnu přetvářeli do dnešní podoby a v průběhu vývoje se k nim přidal třetí člen starající se o hudbu a zvuky.

Nejnovější články