Vývojáři Army 3 natáčeli v Řecku jen cestu z letiště
zdroj: Archiv

Vývojáři Army 3 natáčeli v Řecku jen cestu z letiště

17. 9. 2012 12:30 | Téma | autor: Martin Bach |

Podrobnosti kolem zatčení dvou českých vývojářů z Bohemia Interactive na řeckém ostrově Limnos se začínají konečně vyjasňovat. Poté, co byla minulý týden na oba Čechy uvalena vazba, přišlo do našich e-mailových schránek aktualizované vyjádření ze strany Bohemia Interactive. V něm je především znovu zdůrazněno (protože mnohá média se této verze stále drží viz včerejší hlavní zprávy na TV Nova), že creative director Ivan Buchta a lead enviromental artist Martin Pezlar, byli na ostrově jako turisté, a že prvotní informace z médií o tom, že zde sbírali materiály pro hru, nejsou pravdivé.

Ivan Buchta (vlevo) a Martin Pezlar

Ve vyjádření BI se dále píše, že Buchta a Pezlar natáčeli a fotili pouze ve veřejně přístupných oblastech a nikdy nevkročili do žádného vojenského prostoru. Součástí záběrů, které na Limnosu udělali, bylo ale i video, ve kterém točili cestu z letiště. V jednom malém úseku tohoto videa se v dálce objevují hangáry a další budovy, zřejmě vojenského, komplexu. Protože video bylo točeno z hlavní cesty, je velmi pravděpodobné, že podobné záběry točí na Limnosu celá řada turistů bez toho, aby je někdo obviňoval z trestných činů.

Bohemia Interactive zároveň ve svém vyjádření píše, že jejich cílem v Arma 3 rozhodně není vytvoření reálné repliky budov na Limnosu, ani ostrova jako takového. Ostrov je ve hře upraven tak, aby odpovídal příběhu hry a také jeho zasazení do roku 2035.

V průběhu víkendu se, zřejmě v reakci na zprávu o uvalení vazby, aktivizovali i fanoušci a přátelé obou vývojářů. Na internetu nyní najdete českou petici, kterou její autor Honza Modrák sepsal jako vyjádření morální podpory oběma zadrženým. A pokud chcete, můžete sledovat i aktivitu kolem anglické petice na adrese http://www.helpivanmartin.org/.

 

Nejnovější články