Vypadá to, že se opravdu plánuje remaster Diablo II a Warcraft III
zdroj: Blizzard

Vypadá to, že se opravdu plánuje remaster Diablo II a Warcraft III

20. 6. 2017 18:45 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Oznámení remasterované verze StarCraftu vyvolalo naděje na remasterování dalších legendárních her od Blizzardu, zejména v sériích Diablo a Warcraft. Od té doby se občas objevila nějaká spekulace ve formě podivně interpretovaného inzerátu, ale nikdy jsme se nedočkali výraznějšího náznaku či rovnou potvrzení. Až do teď.

V posledních dnech se hned ze dvou zdrojů (Blizzard a Hive Workshop) objevily náznaky remasterů Diablo II a Warcraft III, viz například tento pracovní inzerát. V něm Blizzard hledá senior software engineera, který by se postaral o omlazení her StarCraft, Warcraft III a Diablo II.

Nabídka pracovní pozice ještě nutně neznamená posvěcení shora, i tak tato zpráva obletěla fanoušky rychlostí blesku. Vody pak rozčeřil youtuber MindsAblaze2, když ve svém videu krátce vyzpovídal Peta Stilwella, senior producenta v Blizzardím Classic Games týmu.

Ten na otázku, zda se kromě StarCraftu pracuje i na jiných výše zmíněných remasterech, odpověděl následovně: „Momentálně směřujeme všechny své síly na remaster StarCraftu, ale jak víte, vydali jsme nějaké patche pro Diablo II a Warcraft III, abychom neměli tři hry v úplně rozdílných stádiích vývoje a byly všechny kompatibilní s dnešními systémy.“

To vše v podstatě víme, důležitější je nevinný dovětek, který v podstatě potvrzuje světlou budoucnost remastrů i ostatních dvou titulů: „Jakmile dostaneme aktuální projekt tam, kde ho chceme mít, podíváme se i na ty další hry.“ Po této větě se Pete vůbec poprvé podíval do kamery, usmál se a dodal: „Dnes žádné oficiální informace.“ Jestli to ale nebyl jen provinilý pohled z nešťastného prořeknutí, ukáže až čas.

Nejnovější články