zavřít

Vypadá to, že se opravdu plánuje remaster Diablo II a Warcraft III

Windows MAC

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Oznámení remasterované verze StarCraftu vyvolalo naděje na remasterování dalších legendárních her od Blizzardu, zejména v sériích Diablo a Warcraft. Od té doby se občas objevila nějaká spekulace ve formě podivně interpretovaného inzerátu, ale nikdy jsme se nedočkali výraznějšího náznaku či rovnou potvrzení. Až do teď.

V posledních dnech se hned ze dvou zdrojů (Blizzard a Hive Workshop) objevily náznaky remasterů Diablo II a Warcraft III, viz například tento pracovní inzerát. V něm Blizzard hledá senior software engineera, který by se postaral o omlazení her StarCraft, Warcraft III a Diablo II.

Nabídka pracovní pozice ještě nutně neznamená posvěcení shora, i tak tato zpráva obletěla fanoušky rychlostí blesku. Vody pak rozčeřil youtuber MindsAblaze2, když ve svém videu krátce vyzpovídal Peta Stilwella, senior producenta v Blizzardím Classic Games týmu.

Ten na otázku, zda se kromě StarCraftu pracuje i na jiných výše zmíněných remasterech, odpověděl následovně: „Momentálně směřujeme všechny své síly na remaster StarCraftu, ale jak víte, vydali jsme nějaké patche pro Diablo II a Warcraft III, abychom neměli tři hry v úplně rozdílných stádiích vývoje a byly všechny kompatibilní s dnešními systémy.“

To vše v podstatě víme, důležitější je nevinný dovětek, který v podstatě potvrzuje světlou budoucnost remastrů i ostatních dvou titulů: „Jakmile dostaneme aktuální projekt tam, kde ho chceme mít, podíváme se i na ty další hry.“ Po této větě se Pete vůbec poprvé podíval do kamery, usmál se a dodal: „Dnes žádné oficiální informace.“ Jestli to ale nebyl jen provinilý pohled z nešťastného prořeknutí, ukáže až čas.

Tagy: Diablo (série) akční fantasy RPG

Zdroje: PCGamesN

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.