zavřít

Ve Starbreeze se zatýkalo kvůli podezření z kriminální činnosti

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Dalo se tušit, že Overkill’s The Walking Dead nebude úplná pecka, ale že její neúspěch položí vydavatele Starbreeze na lopatky, rozkope mu obličej na maděru a ještě si na tu skomírající hromadu odplivne, to je docela překvapivé. Po mizerných prodejích se objevily zprávy o snižování dalších výdajů, rezignaci výkonného ředitele a rekonstrukci společnosti, aby se vyhnula bankrotu, a nyní dokonce zasahovala policie, která si v klepetech někoho odvedla.

Švédská kriminálka vtrhla do hlavního sídla společnosti Starbreeze neohlášeně tuto středu a zatkla nejmenovanou osobu. Zajímá vás důvod? Jde o takzvaný „insider trading“, tedy obchodování s akciemi či cennými papíry společnosti, které provádí někdo znalý neveřejných informací o této společnosti. Ve spoustě zemí jde o nelegální činnost.

Informací od policie a vydavatelství je pomálu. Nevíme, kdo byl zatčen a zda se insider trading vůbec týká Starbreeze. Kriminálka veřejně potvrdila pouze zatčení jedné osoby a zabavení počítačů a dokumentů.

K situaci se vyjádřila vedoucí vztahů s investory Ann Charlotte Svensson ze Strabreeze následovně: „Společnost jako taková není podezřelým subjektem [z insider tradingu]. Společnost plně spolupracuje se Swedish Economic Crime Authority. Událost neovlivňuje ani společnost, ani probíhající rekonstrukci.“

Vydavatelství je tedy z obliga, ale je pravděpodobné, že „insider“ zneužil nelegální cestou důvěrných informací k vlastnímu prospěchu. I když by Starbreeze nebylo na vině, vrhá to na něj další nepěkné stíny. O společnosti v nejbližší době určitě ještě uslyšíme. Buď až se dokončí převedení pod jinou společnost a třeba se i oznámí nový projekt, nebo až to celé úplně krachne.

Tagy: zombie akční

Zdroje: Gameindustry.biz

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.