Ve Starbreeze se zatýkalo kvůli podezření z kriminální činnosti
zdroj: tisková zpráva

Ve Starbreeze se zatýkalo kvůli podezření z kriminální činnosti

6. 12. 2018 17:30 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Dalo se tušit, že Overkill’s The Walking Dead nebude úplná pecka, ale že její neúspěch položí vydavatele Starbreeze na lopatky, rozkope mu obličej na maděru a ještě si na tu skomírající hromadu odplivne, to je docela překvapivé. Po mizerných prodejích se objevily zprávy o snižování dalších výdajů, rezignaci výkonného ředitele a rekonstrukci společnosti, aby se vyhnula bankrotu, a nyní dokonce zasahovala policie, která si v klepetech někoho odvedla.

Švédská kriminálka vtrhla do hlavního sídla společnosti Starbreeze neohlášeně tuto středu a zatkla nejmenovanou osobu. Zajímá vás důvod? Jde o takzvaný „insider trading“, tedy obchodování s akciemi či cennými papíry společnosti, které provádí někdo znalý neveřejných informací o této společnosti. Ve spoustě zemí jde o nelegální činnost.

Informací od policie a vydavatelství je pomálu. Nevíme, kdo byl zatčen a zda se insider trading vůbec týká Starbreeze. Kriminálka veřejně potvrdila pouze zatčení jedné osoby a zabavení počítačů a dokumentů.

K situaci se vyjádřila vedoucí vztahů s investory Ann Charlotte Svensson ze Strabreeze následovně: „Společnost jako taková není podezřelým subjektem [z insider tradingu]. Společnost plně spolupracuje se Swedish Economic Crime Authority. Událost neovlivňuje ani společnost, ani probíhající rekonstrukci.“

Vydavatelství je tedy z obliga, ale je pravděpodobné, že „insider“ zneužil nelegální cestou důvěrných informací k vlastnímu prospěchu. I když by Starbreeze nebylo na vině, vrhá to na něj další nepěkné stíny. O společnosti v nejbližší době určitě ještě uslyšíme. Buď až se dokončí převedení pod jinou společnost a třeba se i oznámí nový projekt, nebo až to celé úplně krachne.

Nejnovější články