V Ghost Games se propouští, jejich Need for Speed hra je u ledu
zdroj: Archiv

V Ghost Games se propouští, jejich Need for Speed hra je u ledu

3. 2. 2014 11:10 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Criterion Games mají smůlu, byť už vlastně přeneseně. Po tvrdém zářezu v září byly tři čtvrtiny ze zaměstnanců převedeny pod studio Ghost Games (dříve EA Gothenburg) s tím, že tým bude pracovat na značce Need for Speed tady. V lednu navíc torzo Criterionu opustili spoluzakladatelé Fiona Sperry a Alex Ward.

Nyní dochází k propouštění právě v Ghost Games, respektive v jejich britské pobočce. Naposledy studio přineslo povedené Need for Speed: Rivals. Electronic Arts se prý v britské pobočce rozloučili se všemi kontraktory a stávající zaměstnanci pod smlouvou dostali možnost buď vzít odstupné, nebo přejít pod Visceral, který možná pracuje na neoznámeném titulu ze série Battlefield.

Navíc se zdá, že společně s tímto propouštěním byly pozastaveny práce na dosud neoznámeném dílu Need for Speed. Pravděpodobné je, že na něm pracovala pouze britská součást Ghost Games. Není ale zcela jisté a jasné, jak to bude se sérií Need for Speed do budoucna. Vzhledem k existenci hlavního kmenu Ghost Games v Göteborgu se dá ale čekat, že na Need for Speed se bude pracovat zde.

EA nyní tyto nepotvrzené zprávy víceméně potvrdilo prohlášením, že firma „vstoupila do konzultační fáze ohledně některých pozic v britské pobočce Ghost Games“. V překladu do lidštiny si pod tím můžete představit rozhodování o tom, které pozice budou zrušeny, sloučeny nebo přejmenovány, a kdo ze zaměstnanců zůstane či odejde.

Nejnovější články