Máte námět či připomínku? Napište nám
Téma

V Česku si poker v Red Dead Online nezahrajete

17. 5. 2019 15:49 | autor: Šárka Tmějová |

Aktualizace: S plnou verzí Red Dead Online měl do hry přibýt také poker, ve vybraných zemí včetně Česka se k němu nicméně nedostanete. Podle všeho za to může opatrnost Rockstaru ohledně gamblingové legislativy jednotlivých států. Internetové hazardování je u nás regulováno zákonem, který vyžaduje, aby hráči prokázali, že je jim alespoň osmnáct let.

Poker si kromě Česka v Red Dead Online nezahrajete ani v Argentině, Belgii, na Islandu, v Izraeli, Jordánsku, Kostarice, Kuvajtu, Lucembursku, Polsku, Portoriku, Portugalsku, Řecku, Spojených arabských emirátech, Thajsku nebo Ugandě. Sousední Slovensko je ale podle všeho k virtuálnímu pokeru tolerantnější.

Online hazard legislativa některých zemí skutečně zakazuje, většinou v něm ale musí jít o reálné peníze. Což není případ Red Dead Online, kde se hraje o dolary čistě virtuální, které za ty opravdové nijak směnit nejdou.

Původní zpráva (15. 5. 2019, 11:35): Take-Two se v posledním hovoru pro investory nechalo slyšet, že se Red Dead Online finančně daří lépe, než se dařilo ve stejném časovém období GTA Online. Westernový multiplayer včerejškem opustil otevřenou betu, Rockstar ale nadále bude vylepšovat klíčové aspekty světa a přidávat do něj další obsah. Teď do hry přibyly nové kooperační mise, náhodné události i milovaný poker.

Rockstar v updatu nejprve děkuje všem hráčům, kteří se zúčastnili betatestování a třeba i společnosti odeslali svou zpětnou vazbu. V její implementaci do Red Dead Online hodlají vývojáři i nadále pokračovat.

Co se nového obsahu týče, kooperativní mise pokračuje v dějové lince odplaty Jessicy LeClerk. Pokud jste nehráli ty předchozí, tak vám shrnutí nic moc neřekne, ale vězte, že příběh můžete odehrát dvěma způsoby podle toho, jestli jste čestným hráčem, nebo ne. Za hodného pistolníka se utkáte s gangem Del Lobos a zachráníte nějaké ty životy, za odpadlíka přepadnete dostavník a vykradete banku.

Na pár nových misí můžete narazit také v otevřeném světě, navíc vám je zadají postavy, které znáte z hlavní dějové linky Red Dead Redemption 2. Patří k nim třeba brigáda na prasečí farmě, kde si umažete ruce trochu jinak, než byste možná čekali.

zdroj: Archiv

Soutěže v rybaření, sestřelování ptáků a sbírání bylinek si teď můžete spustit přímo z menu, aniž byste se se svým kovbojem museli dostavit na konkrétní místo. Na nekonkrétních místech na vás číhají taky nové dynamické události, ať už půjde o pomoc bezbranným sirotkům, nebo likvidaci banditů číhajících ve křoví na naivní kořist.

V pěti lokacích od včerejška najdete pokerové stoly až pro šest hráčů. Můžete hrát s přáteli pouze na pozvání, či založit veřejnou hru s vyšším rizikem, ale samozřejmě i lepšími odměnami.

Katalog u prodejců zbraní teď ke koupi nabízí taky nový zdobený revolver. Na četné žádosti fanoušků Rockstar přidal taky nové emoty a oblečení, kupříkladu pončo.

Red Dead Redemption 2 Online zdroj: Archiv

Všichni hráči, kteří se do Red Dead Online přihlásí tento týden, obdrží 15 zlatých cihliček a 25% bonusy k získávání zkušeností z misí. Při hledání pokladů z nich taky dostanete o čtvrtinu víc peněz a zlata. Majitelé Ultimate Edition dostanou 100 dolarů prémiové herní měny a emote s podřezáváním hrdla. Roztomilé.

Změny se s vydáním dotknou také možnosti PvP. Můžete si teď nastavit útočný a obranný styl hraní. Útočný je klasický mód, obranný je pro ty hráče, kteří chtějí svět spíš prozkoumávat a PvP se vyhýbat. Na minimapě jsou označení ikonkou štítu, vaše střelba jim míň ubližuje a nemůžete je vzít do lasa, praštit, popravit ani zaměřit auto-aimem. Kdo na hráče v obranném módu přesto zaútočí, dočká se velkých penalizací v systému cti.

Rockstar zveřejnil také seznam věcí, které do Red Dead Online dorazí v nejbližších týdnech. Patří mezi ně třeba soutěže v lovení divoké zvěře, hrátky na jedoucím vlaku i limitované edice oblečení. Samozřejmostí jsou nové mise a showdown módy, ale taky bonusy pro věrné hráče.

Na léto se pak chystá update, kde si vyberete konkrétní roli, kterou ve světě chcete hrát. V první sérii dorazí rovnou tři – lovec hlav, obchodník a sběratel. Na jednotlivé úkoly se budete moct zaměřit a cíleně vývojové stromy levelovat, nebo úrovně sbírat přirozeně během hraní. Lovci hlav loví za úplatu kriminálníky, sběratelé hledají poklady a exotické předměty a obchodníci… no, obchodují. Za plnění rolí na vás čekají nové sady oblečení, zbraně a další odměny.

Pokud navíc vlastníte Red Dead Redemption 2 na PlayStation 4, ale zároveň si nepředplácíte PlayStation Plus, máte exkluzivní možnost si multiplayer zapnout i bez něj, ale pouze do 27. května.

Nejnovější články