zavřít

Red Dead Online chce novým updatem bojovat proti griefingu

PlayStation 4 Xbox One

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Díky konzolové exkluzivitě v online módu Red Dead Redemption 2 sice nenarazíte na armády cheaterů, přesto není těžké potkat zkušenějšího hráče, který si na laciné kořisti v podobě nováčků pěkně smlsne. Pak si počká, až se oživí, a smlsne si znovu. A zase. Rockstar vyslyšel nářky hráčů, které už nebaví pořád dokola jen umírat, a do čerstvé verze bety implementuje systém chránící ty pacifističtější z kovbojů.

Na minimapě se vám tak budou objevovat jen hráči, kteří jsou od vás méně než 150 metrů, což by mělo bránit tomu, že vás někdo bude opakovaně odstřelovat z delších vzdáleností. Váš ukazatel se také v závislosti na agresivitě může změnit z modré na červenou, aby bylo ostatním jasné, že si mají dávat pozor. Tohle varování neplatí v případě, že jste v misi, události nebo nějaké podobné aktivitě, kde je agresivita žádoucí.

Čím víc na ostatní budete útočit, tím se vaše viditelnost pro ostatní bude postupně zvyšovat, čehož zároveň mohou využít lovci hlav jdoucí po rostoucí odměně, ať už ti z řad ostatních hráčů, nebo nehratelné postavy.

Protizákonné chování bude k částce vypsané na vaši hlavu přispívat různou měrou. Zatímco zabití jiného hráče k ní přihodí pěkných pár dolarů, útok na nehratelné postavy nebo zvířata spíš jen pár centů, a to pouze v případě, že vás při něm někdo uvidí. Krádeže a vybírání kapes padlých pak snižují jen vaši čest.

Čestní hráči už v této chvíli mohou využít možnosti vyjednávání, kdy na deset minut uzavřete příměří, anebo oboustranně odsouhlaseného duelu, kdy na sebe mohou tři minuty útočit úplně bez postihů. V obou případech vás ten druhý musí zabít několikrát a nově by se systém měl rozšířit na celou vaši Posse v podobě malých deathmatchů, v nichž si s ostatními můžete vyřídit účty, aniž by vám hrozil nějaký globální trest.

Update by do bety Red Dead Online měl dorazit 26. února. Kromě griefingu v něm Rockstar chce řešit i balancování obtížnosti, drobně upravit statistiky některých zbraní a taky změnit vzdálenost, na kterou ostatní hráče uslyšíte ve voice chatu. Také by konečně měly přibýt denní výzvy, ve kterých si můžete vydělat tolik cenné zlaté hroudy.

Tagy: akční adventura 3rd person third person Divoký západ Red Dead Redemption Red Dead série

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.