Ubisoft se s Assassinem spálil, ale na filmy nezanezvřel. Teď chystá Just Dance
zdroj: tisková zpráva

Ubisoft se s Assassinem spálil, ale na filmy nezanezvřel. Teď chystá Just Dance

16. 1. 2019 14:30 | Téma | autor: Adam Homola |

Tak se nám na obzoru rýsuje další film podle hry a tentokrát by se z něj mohl stát obří hit, teoreticky velmi věrný své předloze: Just Dance. Podle zdrojů Deadline se filmová práva k sérii podařilo získat studiu Screen Gems, které spadá pod Sony.

O práva se podle Deadline ucházelo hned několik studií a na produkci filmu se mají podílet jak Olive Bridge Entertainment (Panna nebo orel, Králíček Petr, Kamarád taky rád, Ohledně minulé noci a další) a filmová divize Ubisoftu.

Projekt se aktuálně nachází na samotném začátku, tudíž se teprve hledá scenárista. Jméno režiséra či herců zatím neznáme, na to je ještě čas. Just Dance dává vlastně perfektní smysl, neboť taneční/hudební filmy nemusí být příliš nákladné, mohou v nich mít camea slavní zpěváci a cílovku nemají zrovna malou.

Samotná herní série Just Dance navíc patří k těm dlouhodobým, které jsou více či méně populární pořád. První díl vyšel skoro před deseti lety, v listopadu 2009. Následovalo devět plnohodnotných pokračování a řada spin-offů.

Celá série Just Dance čítá bezmála třicet titulů a nezdá se, že by v poslední době ztrácela dech. Z původního Wii se rozšířila na prakticky každou relevantní herní platformu, včetně mobilních zařízení a nedávno i Switche.

Stačí se podívat na popularitu a tržby filmů jako Let’s Dance (v originále Step Up). Tančení filmy navíc nemusí být automaticky zařazeny do škatulky triviální zábavy pro mladé a nenáročné diváky. Někteří tvůrci dokázali a dokazují, že i z taneční/hudební látky jde vytřískat něco víc – viz například Soderberghovo Bez kalhot, nebo ostatně i aktuální Cooperova Zrodila se hvězda, případně Singerovo (a Fletcherovo) Bohemian Rhapsody. Nejvyšší kvalitativní metou žánru pak může být například Aronofskyho Černá labuť.

Výborní herci i lidé za kamerou ale nemusí být automaticky zárukou kvalitní podívané. Své o tom ví přímo Ubisoft, který v roce 2016 poslal do kin celovečerní film Assassin’s Creed. Nominacemi i cenami ověnčení herci a režisér natočili něco, co byste vidět radši neměli. Filmový Assassin má na Metacritic Metascore 36 ze 100 a Rotten Tomatoes hlásí pouhých 17 procent.

Přesto minimálně po komerční stránce nešlo o úplný propadák. Film v kinech utržil 240 milionů dolarů, což není málo, ale (při údajném rozpočtu kolem 120 milionů dolarů) taky nejde o žádnou pecku. Například filmový Warcraft utržil (při vyšším rozpočtu) 433 milionů dolarů, opět pouze z kin.

U Just Dance to nejspíš neskončí. Ubisoft už nějakou dobu plánuje například film podle The Division. Ten se ještě nenatáčí, ale o režii by se měl postarat David Leitch (Atomic Blonde, Deadpool 2, Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw) a před kamerou by měli stát Jake Gyllenhaal a Jessica Chastain.

zdroj: Archiv

Nejnovější články