zavřít

Ubisoft se omlouvá za homofobní urážku v The Division 2

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

„Hra byla vyvíjena a vydána multikulturním týmem různých vyznání, sexuálních orientací a genderových identit.“ Ubisoft tímhle prohlášením začíná každou svou hru a mezi jedno z mnoha vyznání v rozmanitém složení mezinárodních týmů se možná řadí i averze k homosexuálům. Na graffiti v The Division 2 se totiž objevila urážka gayů, navíc v leetspeaku.

Na první pohled jde o nevinný výsměch washingtonským policejním sborům, na pohled druhý se na odznaku strážníka skvěje nápis FA6607, klasická anglická urážka homosexuální menšiny.

Tvůrce zmíněného graffiti se nicméně pravděpodobně nesnažil nikoho urazit, protože obrázek parafrázuje leták k singlu Police Story americké punkrockové kapely Black Flag z osmdesátých let. Na ní má ten samý policista v ústech místo donutu zbraň, která na něj křičí: „Make me come, faggot!“

The Division 2

Nějaký grafik se tak dost možná jen snažil uctít svou oblíbenou hudební skupinu. Pocta nepocta, urážlivý obrázek musí dolů. Do The Divison 2 tak zamířila uklízecí četa a ve včerejším patchi policistu přetřela.

Ubisoft k tomu vydal krátké vyjádření: „Omlouváme se za to, že nám tenhle obrázek proklouznul při schvalovacím procesu, který teď upravujeme, aby k podobným nedorozuměním v budoucnu už nedocházelo.“ V prohlášení není zmíněno, jak se do hry obrázek v první řadě dostal, ale je pravda, že těch šest znaků tvoří jen miniaturní část pouličního umění přes několik pater.

Není to poprvé, a dost možná ani naposledy, co zdánlivě nevinný obrázek vzbudil v herním světě kontroverzi. Tchajwanský horor Devotion si nedávno na Steamu vysloužil intenzivní review bombing od čínských hráčů kvůli plakátu, který prezidenta Si Ťin-pchinga přirovnával k Medvídkovi Pú.

Realistický survival Scum zase loni v létě musel odstranit nacistická tetování, PUBG se omlouvalo za masku s motivem vycházejícího slunce a Destiny 2 narychlo předělávalo brnění, které mělo na rukávu logo připomínající jeden ze symbolů tzv. hnutí alt-right.

Ani pro samotnou The Division 2 to není první kontroverze - Ubisoft před vydáním rozeslal newsletter, kde hráče lákal na „opravdový shutdown.“

Tagy: online akční multiplayer FPS střílečka Ubisoft

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.