Ubisoft se omlouvá za homofobní urážku v The Division 2
zdroj: Archiv
Téma

Ubisoft se omlouvá za homofobní urážku v The Division 2

12. 4. 2019 11:08 | autor: Šárka Tmějová |

„Hra byla vyvíjena a vydána multikulturním týmem různých vyznání, sexuálních orientací a genderových identit.“ Ubisoft tímhle prohlášením začíná každou svou hru a mezi jedno z mnoha vyznání v rozmanitém složení mezinárodních týmů se možná řadí i averze k homosexuálům. Na graffiti v The Division 2 se totiž objevila urážka gayů, navíc v leetspeaku.

Na první pohled jde o nevinný výsměch washingtonským policejním sborům, na pohled druhý se na odznaku strážníka skvěje nápis FA6607, klasická anglická urážka homosexuální menšiny.

Tvůrce zmíněného graffiti se nicméně pravděpodobně nesnažil nikoho urazit, protože obrázek parafrázuje leták k singlu Police Story americké punkrockové kapely Black Flag z osmdesátých let. Na ní má ten samý policista v ústech místo donutu zbraň, která na něj křičí: „Make me come, faggot!“

The Division 2 zdroj: Archiv

Nějaký grafik se tak dost možná jen snažil uctít svou oblíbenou hudební skupinu. Pocta nepocta, urážlivý obrázek musí dolů. Do The Divison 2 tak zamířila uklízecí četa a ve včerejším patchi policistu přetřela.

Ubisoft k tomu vydal krátké vyjádření: „Omlouváme se za to, že nám tenhle obrázek proklouznul při schvalovacím procesu, který teď upravujeme, aby k podobným nedorozuměním v budoucnu už nedocházelo.“ V prohlášení není zmíněno, jak se do hry obrázek v první řadě dostal, ale je pravda, že těch šest znaků tvoří jen miniaturní část pouličního umění přes několik pater.

Není to poprvé, a dost možná ani naposledy, co zdánlivě nevinný obrázek vzbudil v herním světě kontroverzi. Tchajwanský horor Devotion si nedávno na Steamu vysloužil intenzivní review bombing od čínských hráčů kvůli plakátu, který prezidenta Si Ťin-pchinga přirovnával k Medvídkovi Pú.

Realistický survival Scum zase loni v létě musel odstranit nacistická tetování, PUBG se omlouvalo za masku s motivem vycházejícího slunce a Destiny 2 narychlo předělávalo brnění, které mělo na rukávu logo připomínající jeden ze symbolů tzv. hnutí alt-right.

Ani pro samotnou The Division 2 to není první kontroverze - Ubisoft před vydáním rozeslal newsletter, kde hráče lákal na „opravdový shutdown.“

Nejnovější články