zavřít

Ubisoft se omlouvá, že reklama na The Division 2 evokovala rozpočtovou krizi USA

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Rozbombardovaný Washington v The Division 2 jako by předvídal vývoj událostí v reálných Spojených státech. Nikdo kvůli rozpočtové krizi Bílý dům zatím nevystřílel, nicméně marketingový mail lákající do uzavřené bety slibuje, že vám ukáže, „jak vypadá opravdický vládní shutdown“. A Ubisoft už si kvůli němu sype popel na hlavu.

Hry na motivy románů Toma Clancyho jsou sice tak nějak z principu o amerických vládních operacích i intervencích, ale Ubisoft si v minulosti dával záležet na tom, aby jeho hry byly víceméně odstřižené od politiky a nějakých jasných vyjádření. Provozní ředitel Ubisoft Massive, Alf Condelius, loni v říjnu prohlásil, že si firma nemůže dovolit být otevřeně politická, protože to prý škodí byznysu.

Samotný šéf celého Ubisoftu Yves Guillemot pak tvrdí, že ačkoliv jejich hry politické do jisté míry jsou, jsou politicky neutrální. Čemuž text včerejšího marketingového mailu úplně neodpovídá, proto zanedlouho následovala omluva: „Dnes vám omylem dorazil marketingový e-mail k Tom Clancy’s The Division 2. Byla to vážná chyba na naší straně, za kterou a především urážlivý předmět zprávy se omlouváme.“

„Uvědomujeme si, jak závažný a opravdový dopad má shutdown vlády Spojených států amerických na tisíce lidí a neměli jsme v úmyslu tuto situaci nijak zlehčovat.“

Hry o politice, které nejsou politické, ale přitom jsou politicky neutrální a pak aktuální dění používají v marketingových kampaních? Ubisoft se možná tak trochu zapletl do svých vlastních vyhýbavých vyjádření. Možná i kvůli urputné snaze hlavně nikoho neurazit zůstalo potenciálně zajímavé zasazení Far Cry 5 jen potenciálem, ale samotný příběh nestál za nic kvůli nucené neutralitě. Dostalo se nám tak především ujištění, že glosování současné politické situace se nedočkáme ani v The Division 2.

Tagy: akční RPG FPS střílečka Ubisoft

Zdroje: The Guardian,Twitter, Gamesindustry.biz

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.