Tvůrci Deus Ex spolupracují na designu bionických protéz
zdroj: Archiv

Tvůrci Deus Ex spolupracují na designu bionických protéz

9. 6. 2016 11:31 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Budoucnost je za rohem. Ačkoliv mechanická protetika, jakou vídáme v Deus Ex a většině kyberpunkových děl, není dnes už něčím nevídaným, její rozšíření a dostupnost jsou velmi limitované. Změnit to chce britská firma Open Bionics, která pracuje na prototypech bionických protéz. Své síly spojí právě s Eidos Montréal, která má zkušenosti z oblasti designu fikce, ale zjevně nabízí vizi, která se líbí jak Open Bionics, tak i lidem.

Jak uslyšíte ve videu níž, po zhlédnutí reklam na Sarif Industries z Deus Ex: Human Revolution se na firmu obraceli lidé, kteří neměli tušení, že jde o pouhou hru a ne faktické výrobce bionických protéz. Ostatně, i britský bulvární deník Sun si spletl Sarif s reálnou firmou. Spojení s Open Bionics tak pro herní vývojáře představuje možnost, jak dostat své virtuální koncepty do reality a především k lidem, kteří by o výrobky Sarif Industries měli opravdu zájem.

Open Biotics nejsou velká firma, ale pracuje se zajímavým konceptem. Snaží se vyrobit (a jak uvidíte na videu, daří se jim to) bionické protézy, které budou cenově dostupné díky 3D tiskárnám. Schémata na jednotlivé součástky nabídnou volně ke stažení pro ty, kteří mají všechny potřebné prostředky k výrobě protézy. Joel Gibbard, šéf Open Bionics, si spolupráci s Eidosem pochvaluje: „Spolupráce s nimi ukazuje, že bioniku čeká zářná budoucnost. Máme štěstí, že můžeme spolupracovat s týmem jako je ten kolem Deus Ex. Strávili s námi spoustu času a nabídli spoustu užitečných nápadů a postřehů.“

Třetím do party je pak Razer, který se svou Stargazer kamerou technologií snímání pohybu bude na různých akcích jako E3 a GamesCom předvádět možnosti bionických protéz a kopírování pohybu reálné ruky tou umělou, prakticky bez časové prodlevy. Asi nejužitečnější je ale vidět v pohybu „vytištěnou“ ruku, kterou uživatel ovládá s pomocí svalů horní části paže. Tak teď jen doufat, že to nedopadne jako Human Revolution, respektive v tomhle videu k Mankind Divided.

zdroj: Archiv

Nejnovější články