Seriálový S.T.A.L.K.E.R. pod kontrolou tvůrců hry
zdroj: tisková zpráva

Seriálový S.T.A.L.K.E.R. pod kontrolou tvůrců hry

15. 11. 2010 14:26 | Téma | autor: Petr Poláček |

Oznámení TV seriálu podle populární herní série S.T.A.L.K.E.R. vyvolalo u fanoušků této značky dosti protichůdné reakce. Prvnímu traileru vyčítali neautentičnost, nízkorozpočtovou produkci a odklon od hlavních hodnot hry. Ale byl to pořád jen trailer.

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat zdroj: tisková zpráva

Možná řada fanoušků změní názor na seriál ve chvíli, kdy se dozví, že jej mají pod svou tvůrčí kontrolou kompletně ve všech aspektech tvůrci hry z GSC Game World.V rozhovoru pro RockPaperShotgun tuto velmi důležitou skutečnost potvrdil Oleg Javorsky a zároveň s tím prozradil celou řadu dalších zajímavých informacích, kupříkladu o úspěchu knižních novelizací videoherního S.T.A.L.K.E.R.a.

„Držíme si kompletní kontrolu nad vším, co se okolo toho děje. Podílíme se na psaní scénáře, rozhodujeme o obsazení, vybírali jsme režiséry, máme pod kontrolou i natáčení, postprodukci, zkrátka všechno,“ chlubí se Javorsky a dodává, že GSC také celý seriálový projekt platí z vlastní kapsy.

Konkrétně k povaze projektu se Javorsky vyjádřil spíše vágně, osvětlil však zásadní fakt: „Jde o to, že se nesnažíme adaptovat herní příběh do filmu. Vytváříme nový příběh postavený na herním universu a chápeme, že přístup při tvorbě knihy, filmu a hry je zcela rozdílný. Proto vytváříme příběh, který se podle nás nejvíce hodí pro film.“

Termínově zatím S.T.A.L.K.E.R. seriál není přesně naplánován, tvůrci by jej rádi pustili do oběhu současně s vydáním S.T.A.L.K.E.R. 2, tedy někdy v roce 2012. A pokud jde o průnik motivů a událostí mezí hrou a filmem, omezit by se měl pouze na některé postavy, popřípadě styčné události v rámci herního světa a ne jednotlivých zápletek.

S filmem pak už moc nesouvisí, ale rozhodně je zajímavé, info o úspěchu knižních adaptací herního S.T.A.L.K.E.R.a. Už od roku 2007 vydávají tvůrci v Rusku a Německu krátké novely (prozatím jich vyšlo 45), kterých se doposud prodalo skoro 5 milionů kusů, což zní skoro neuvěřitelně. Evidentně šlo také o jeden z motivů, proč se GSC chytli s takovým nadšením ideje seriálového zpracování.

Nejnovější články