PS4 vylepší orientaci v menu i rodičovskou kontrolu a přidá supersampling
zdroj: tisková zpráva

PS4 vylepší orientaci v menu i rodičovskou kontrolu a přidá supersampling

7. 2. 2018 11:06 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Sice nejsem majitelem konzole PlayStation 4 moc dlouho, ale i tak si začínám všímat jistých nedostatků a omezení v rozhraní operačního systému. Něco z toho vyřeší nadcházející systémový update s pořadovým číslem 5.50, který je momentálně testován v rámci betaverze.

Pokud jste se přihlásili do programu betatesterů, už byste měli narážet na zajímavé novinky. Jestli v programu nejste a chtěli byste si ještě nedokončenou aktualizaci vyzkoušet na vlastní palce, pak zkuste štěstí s žádostí na oficiálních stránkách. Teď už ale k vlastním vylepšením.

Rodičovská kontrola

A začneme rovnou u rodičů mezi vámi. PS4 vám již nyní od updatu 5.00 umožňuje sledovat vaše ratolesti při používání konzole. Vidíte, co hrají, sledují a hledají online. Ale jen sledovat nestačí. Když zjistíte, že o víkendu propařili 30 hodin, tak už je pozdě a nějaký trest taky není tak účinný, protože oni si své odehráli. Proto se můžete těšit na časové omezení herní doby.

PS4 5.50 Beta zdroj: tisková zpráva

Své dítko můžete terorizovat tím, že mu konzole dovolí odehrát maximálně předem definovaný čas, třeba hodinu a půl denně. Rovněž můžete nastavit večerní stopku, aby neponocovalo. Nastavení se dá ovládat i z webové aplikace, takže pokud jste ještě v práci a synátor vám zavolá, že nutně potřebuje odehrát ještě jednu misi, můžete ukázat, že jste lepší než druhý rodič, a natáhnete mu čas o půl hodiny. Dítě pak dostává upozornění, za jak dlouho musí skončit, aby si stihlo uložit postup hrou.

Wallpapery

Pozadí uživatelského prostředí na PS4 může momentálně mít základní modrou barvu nebo stylizaci do nějaké hry, pokud k ní byly přiloženy wallpapery či témata. Ale to mnohým hráčům nestačí a rádi by měli plnou kontrolu nad tím, na co se v menu musí neustále dívat. Proto vám od teď stačí hodit na flashku do složky IMAGES libovolný obrázek a ten použít jako pozadí plochy. Snadné jak facka.

PS4 5.50 Beta zdroj: tisková zpráva

Nové záložky v knihovně

Vaše knihovna na PS4 se rovněž dočkala menší úpravy. Dosud byly k dispozici záložky „All“, „Games“, „Applications“, a pod čarou „Purchased“. První tři zůstávají v oddělené skupině, která se nově nazývá „Toto PS4“, a jde o hry a aplikace, které jsou aktuálně nainstalovány.

K záložce zakoupených se přidává nová záložka PS Plus, a obě jsou zahrnuty ve skupině pod vaším jménem. Představují hry, které máte zakoupené, ale ne nutně nainstalované. Navíc, jakmile skončí vaše předplatné, uvidíte u her získaných z PS Plus zámeček, abyste věděli, kvůli čemu se vyplatí obnovit odběr.

PS4 5.50 Beta zdroj: tisková zpráva

Poslední novinkou knihovny je možnost skrýt některé aplikace. Asi sami víte, že se knihovna postupně plní různými dávno nechtěnými políčky, kterých se konečně půjde zbavit. Platí to pro různá dema, trialy a betaverze.

Supersampling

Možná vůbec nejzajímavější novinkou updatu je mód supersampling. Ten jednoduše povolíte v nastavení a užijete si některé hry v hezčím rozlišení i na 2K a nižších televizorech. Podporované hry se v tomto režimu vyrenderují s vyšším rozlišením a následně jsou přizpůsobeny používanému monitoru bez 4K rozlišení, čímž se docílí ostřejšího obrazu. Tato funkce si samozřejmě ukousne část výkonu, takže se dá počítat s dopadem na plynulost takových her.

PS4 5.50 Beta zdroj: tisková zpráva

To ostatní

Změn doznalo i rychlé menu, které nově nabízí možnost kontaktovat kamarády i v průběhu hry. V případě poslouchání hudby bylo na čtvereček přiřazeno ovládání hlasitosti a na trojúhelníček pauzování. A konečně můžete promazat upozornění v záložce notifikací.

Změn je opravdu hodně a dá se říct, že jsou všechny vítané. Rodiče mají větší kontrolu nad dětmi, posluchači mají větší kontrolu nad hudbou, každý má absolutní svobodu ve volbě pozadí a ti bez 4K televizí budou mít o něco lepší zážitek. Zatím tedy jen v betaverzi systémového updatu, ale později i normálně a možná i s dalšími vylepšeními.

PS4 5.50 Beta zdroj: tisková zpráva

Nejnovější články