zavřít

Polák čelí skoro 9 tisícům obvinění kvůli ilegální distribuci her

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

24letý muž ze Slezských Pěkar na jihu Polska poblíž Katovic je podezřelý z nedovolené distribuce her. Ty měl nakupovat v elektronických verzích a poté přístupy k účtům přeprodávat v rámci internetových aukcí. Způsobená škoda se podle žalobce mohla vyšplhat skoro na šest milionů korun. Polákovi hrozí až pět let vězení.

O herním podnikavci informoval polský server RMF24. Podle něj se měl ilegální redistribuci Polák věnovat mezi lety 2014 až 2018. Při shromažďování důkazů spolupracovali policisté ze Slezských Pěkar s důstojníky oddělení pro počítačovou kriminalitu v Katovicích.

V první fázi vyšetřování na konci roku 2018 si muž vyslechl téměř 2 000 obvinění, v druhém slyšení letos jich přibylo ještě skoro 7 000. Naprostá většina z nich se týkala nezákonné distribuce her za účelem finančního zisku.

Policie z jeho účtů zadržela přes 130 tisíc zlotých (762 tisíc korun) na případné budoucí pokuty. Kromě toho muži podle zákona o autorských a s nimi souvisejících právech hrozí až pět let za mřížemi. O jeho dalším osudu nyní rozhodne katovický soud.

Tagy: žaloba

Zdroje: RMF24

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.