zavřít

Pohybové ovládání v Battlefield 4? Zapomeňte.

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Zda se někdy dočkáme pobíhání po válečných polích Battlefieldu s nějakým tím pohybovým ovladačem, případně co všechno prozradí o další generaci konzolí, se věnoval v jednom z rozhovorů Patrick Bach z DICE. Je jasné, že Battlefiled 4 se bude snažit primárně dobýt pozice Call of Duty v oblasti kampaně. Bach si ale myslí, že už z uvedené předváděčky Battlefield 4 je jasné, že některé věci budou přenosné mezi kampaní a multiplayerem.

Zároveň je ale dle Bacha důležité nepoškozovat právě mutiplayerovou složku hry. Primárně se to týká filmových efektů, které jste mohli na videu vidět. „Většina z efektů, které jste zde viděli, bude i v multiplayeru. Ale zdůrazňuji, že pokud by to mělo uškodit hře více hráčů, zmírníme daný efekt. Oblaka prachu na celé mapě možná budou vypadat skvěle, ale také to může být prostě už moc. My hlavně zastáváme heslo – zábava především. Pokud něco vypadá skvěle, ale není to už zábava hrát, pak je to prostě jen krásný obrázek, nic víc. Pro některé lidi je tohle důležité, ale pro nás je to jen jedna složka celého zážitku“.

Podle Bacha bude pro Battlefield 4 důležité právě pohlcení hráče celým dějem, včetně jeho vlastní jednotky. „Jedna věc, se kterou jsme hodně spokojeni je to, že si hráči pamatují jména postav a vyznají se v tom, kdo je kdo. To, že mluví o postavách ve střílečce je skvělé. Můžete se hádat, že je to přece střílečka, tak co na tom záleží. Pro nás je důležité trochu povyrůst a vybudovat skvělý příběh, postavy, na nichž vám bude záležet. Půjde o přenesení základních myšlenek z multiplayeru do kampaně, protože v multiplayeru často znáte své přátele v jednotce, víte, jak se chovají. My musíme vytvořit v kampani stejný obraz“.

Pro Bacha to de facto znamená vytvoření perfektního Battlefield filmu. Co se týče toho, zda bude mít Battlefield nějakou podporu pohybových ovladačů nebo dodatečných „hraček“, Bach rezolutně říká, že ne. „Nás nezajímají věci, které nedělají hru lepším. Je tu spousta vychytávek tohoto typu. Lidé se náš pořád ptají, jestli můžeme přidat podporu téhle divné věci na ovládání nebo téhle. Ne, to prostě hru lepší neudělá. Jsme opravdu hodně otevření inovacím, ale pokud je to podobná bizarnost, nemá to smysl, pokud to nepřidá nějakou reálnou hodnotu pro hráče“. A jedna věc se musí Bachovi nechat. Umí být jasný a přímočarý. Na otázku, zda může něco říct o další generaci konzolí jednoznačně odvětil: „Ne“.

Tagy: multiplayer FPS válečná

Zdroje: Edge

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.