zavřít

Pillars of Eternity II: Deadfire plánuje tři rozšíření včetně výletu do záhrobí

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Switch Xbox One X

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Hry jsou služby, nikoli jednorázové produkty, to už dneska ví každý malý kluk. Doba cédéček je fuč, nahrazená érou digitální distribuce a možnosti kdykoliv bez varování hru upravit nebo do ní něco přidat, a to se týká dokonce i klasických příběhových RPG. Pillars of Eternity II: Deadfire jde s dobou a už před vydáním se dělí o plány na trojici DLC, která vás zavedou na neprozkoumané ostrovy kdesi v hlubinách piráty prolezlého oceánu.

Watcher a jeho kumpáni stráví letošní květen válčením, plavením a opalováním se (což zrovna pro mého chlapíka s věčně hořící hlavou nebude žádná novinka). V červenci ale zase budou klepat kosu, protože Deadfire po vzoru prvního dílu přidá mrazivé rozšíření. Bude se jmenovat Beast of Winter a zavede vás na tajuplný ostrov obydlený kultem zvěstujícím konec světa, a ještě se podíváte do záhrobí, kde sídlí lidské duše.

Druhé rozšíření by mělo dorazit v září a pyšní se krvelačným titulem Seeker, Slayer, Survivor. Místo mluvení a charismatu tu využijete spíš hrubou sílu podpořenou dobře mířenými ohnivými koulemi, protože tady se bude především bojovat, a to konkrétně proti celé řadě těch nejslavnějších válečníků celého světa Eora. Kde se vzali na ostrově kdesi v hlubinách fantasy Pacifiku, těžko říct, ale doufám, že se konečně dočkáme první RPG battle royale.

Třetí DLC, The Forgotten Sanctum, se vyloupne v listopadu letošního roku a posekaným, vyčerpaným, kuřetem přecpaným hráčům zase nabídne chvilku klidu. Nabídne silně příběhovou dějovou linku o zvláštním místě, kde se shromažďují mocné magické bytosti. Vy je můžete podrazit, spolupracovat s nimi, využít je pro vlastní cíle, a co je zajímavé, to všechno by mělo vyústit v konflikty a neshody ve vaší vlastní partě. Hasit sociální požáry může být zábavná, byť pro mého hořlavého hrdinu poněkud sisyfovská práce.

Dohromady se ke všem třem rozšířením dostanete za 25 dolarů v season passu, nebo si koupíte každé zvlášť za 10 dolarů. Osobně bych asi dokázal postrádat onu ostrovní arénu plnou bijců, protože když jsem se nedávno vrátil k prvním Pillars, uvědomil jsem si, že boj je pro mě spíš takovou povinností, kterou vykupuju další šťavnaté kousíčky skvěle napsaného příběhu. Vřele doufám, že mě narativně nezklame ani Deadfire.

Tagy: fantasy RPG

Zdroje: GameWatcher

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.