zavřít

Nathan Drake ve vesmíru aneb co dál se sérií Uncharted?

PlayStation 3

- Téma autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Třetí Uncharted vychází za pár hodin, a jak to shrnul Vašek Rybář v desítkové recenzi, hra uspokojivě uzavírá prozatímní příběhy Nathana Drakea a jeho party, aniž by si nějak uzavírala dveře pro další tituly, díly, pokračování, prequely, spin-offy, rebooty atd. Otázka zní, kam se může série posunout dál? Uncharted 4, divoký spin-off, další uzavřená trilogie se stejným hrdinou, ale novými postavami? Rozhodně bude zajímavé sledovat, kterým směrem tvůrci z Naughty Dog vykročí. Jisté je, že se toho kroku nebojí, naopak. V rozhovoru pro Oficiální PlayStation Magazín totiž šéf vývoje Justin Richmond na rovinu řekl, že o dalším směřování série se ještě tvůrci nerozhodli (což naznačuje menší pauzu do dalšího dílu/série), ale rozhodně se nad tím budou intenzivně zamýšlet. Drake je totiž dobrodruh, který se z podstaty svého charakteru nezastaví před žádnou příležitostí, stejně jako jeho předobraz Indiana Jones.

„Existuje doslova tuna Drakeových dobrodružství, která jsme zatím neodvyprávěli. A dokud fanoušci budou chtít další hry a my si najdeme něco zajímavého, co herní médium posune o kousek dál, tak je budeme (hry) dělat,“ svěřil se Richmond a dál hovořil o tom, že existují jisté hranice v tom, kam při dalším rozvíjení série Uncharted může studio zajít. Jak sám uvádí, Drake ve vesmíru by asi byla dost šílená idea, to by vážně neprošlo. Jenže, stačí se podívat na posledního Indiana Jonese a najednou se zdá, že i ty méně představitelné věci prostě udělat lze (výsledek už je věc jiná). Jediným problémem jsou pak kořeny série a na ně navázaná fanouškovská základna. Jak je v dalších hře nepřeseknout, ale zároveň jít vpřed a nabídnout něco nového a neokoukaného?

Na to po ukončení série hledají odpověď nejenom herní vývojáři, ale i filmaři a povětšinou marně. Jak Vašek v recenzi píše, úspěšné série, které překročily Rubikon a přišly se čtvrtým, pátým, šestým, sedmým a dalším dílem, tak ty většinou pohořely a z piedestalu úspěchu se propadly do bahna obskurity a diváckého zatracení. V rámci herního průmyslu to do značné míry platí také, jen pár výjimek se negativnímu efektu příliš mnoha pokračování úspěšně vyhnulo.

Jedním dechem je však třeba dodat, že v rámci těchto sérií jsou jednotlivé hry na sobě nezávislé a liší se herně, příběhově i koncepčně. Uncharted série však od začátku staví na stejných základech, které rozvíjí, piluje a občas něčím okoření. O to těžší to tvůrci z Naughty Dog budou mít. Držme jim pěsti, budou je potřebovat. A kdo ví, třeba nakonec přijdou na to, jak ten šílený nápad s vesmírným dobrodružství Nathana Drakea zpracovat a ospravedlnit. Co byste vlastně tvůrcům poradili, co se týče dalšího směřování série a značky?

Tagy: akční herní série

Zdroje: PlayStation Magazine

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.