Multiplayerová tahová strategie Atlas Reactor nakonec nebude free-to-play
zdroj: Archiv

Multiplayerová tahová strategie Atlas Reactor nakonec nebude free-to-play

6. 5. 2016 12:12 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Pokud si nevzpomínáte, co za hru je Atlas Reactor, není příliš divu. Vývojáři z Trion Worlds, kteří stojí především za MMO Rift, byli od oznámení spíše zticha a věnovali se uzavřené betě a názorům jejích hráčů. Je tedy třeba připomenout, že jde o hru, která se vizuálně podobá přehnanému stylu Overwatche či Team Fortress 2. Žánrově jde o tahovou strategii, ovšem hranou v online kláních a se systémem souběžných tahů obou hráčů. Jako slabina se zdálo být financování skrze free-to-play, ale  to už neplatí.

Po testování v uzavřené betě se totiž Trioni rozhodli, že raději hru budou prodávat standardně – tedy zaplať jednou a máš všechny hrdiny. K tomuto rozhodnutí došli na základě postřehů hráčů a jak vysvětluje Peter Ju, bylo to buď udržet F2P systém a nebo implementovat hráčské nápady. „Během bety jsme řešili, jak co nejlépe nastavit F2P model, aby fungoval. Jenže to by vyžadovalo udělat kroky, které by šly proti zpětné odezvě od hráčů a udělaly by Atlas Reactor méně zábavným.“

Až tedy hra vyjde, koupíte si jí standardně za jednu cenu 30 dolarů a budete mít přístup ke všem Freelancerům, tedy hrdinům, kolem nichž se vše točí. Jelikož už byly v prodeji Founder's Packy a nakupování herních kreditů, každý, kdo za hru utratil alespoň 10 dolarů dostane plnou verzi zdarma. A ti, kteří měli některý z balíčků dostanou bonusové skiny apod.

zdroj: Archiv

Trion Worlds tedy představili nové balíčky, které vám dají přístup do bety a z nich vyplývá, že ve hře zůstanou mikrotransakce, ale pouze na kosmetické předměty jako jsou nové skiny hrdinů a nebo taunty. Půjde je ale získat i hraním, bez dalších investic.

Popravdě řečeno, ačkoliv vizuálně Atlas Reactor vypadá jako další z řady přepálených komiksových stylizací, pod tímto kabátkem se skrývá nápaditý systém. Jak už bylo řečeno, jde o tahovou strategii, kde tahy probíhají simultánně.

Každý tah se tak skládá ze čtyř fází, kdy je nejprve příprava, pak úhybné manévry, střelba a nakonec pohyb. Hráči vždy plánují další krok současně a tak musí předvídat co asi v dané fázi hráč udělá a to na základě jejich předchozích kroků. Jak simultánní tahy fungují vám vysvětlí starší video výše. Pod článkem si pak můžete prohlédnout aktuální podobu hry v hodinovém záznamu z hraní. Další informace najdete na oficiálních stránkách.

Nejnovější články