zavřít

Mod iCEnhancer úžasným způsobem oživuje GTA IV, jeho autor ale kvůli urážkám končí

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nejprve dobrá zpráva. Pokud chcete udělat z PC verze Grand Theft Auto IV neskutečnou podívanou, která si v ničem nezadá s všude propagovanou next-gen grafikou, určitě sáhnětě po modifikaci iCEnhancer, jejíž verze 3.0 je ke stažení. Že nemluvím do větru vám dokáže demonstrační video, které najdete uvnitř článku. Skoro se mi nechce věřit, že je to ta samá hra, v níž jsem před lety s Nikem ukazoval Americe zač byl v Jugoslávii perník.

Teď ta špatná zpráva. Další modifikace iCEnhancer se už nedočkáme a nejspíše ani případné budoucí verze pro PC verzi Grand Theft Auto V. Autor iCEnhancer, Hayssam Keilany totiž kvůli neustávajícím urážkám a obviněním z internetu s prací na dalších modifikacích končí, protože chce prostě klid.

„To by stačilo,“ píše na Keilany na Facebooku. „Už od verze 1.2 je to pořád to samé. Lidé plivou na mě, mojí práci, na všechno co dělám asi proto, že jsem tím známý nebo nevím. Prací na 3.0 jsem strávil dny, týdny, měsíce a vydal jsem ji protože jsem myslel, že se lidem bude líbit. Pokud se nelíbí, je mi líto, ale takhle se mně moje GTA prostě zamlouvá.“ Keilany prý ještě vydá instalátor pro mod a downgrader, aby šel snadno odstranit a tím končí.

Z kontextu příspěvku je primárně za útoky modderská komunita, fanouškovská základna kolem GTA IV a komunita kolem grafického modu ENB. Zdá se, že si část lidí dokonce stěžuje na to, že hra s modem nevypadá jako GTA V nebo Watch Dogs, což už zní zcela absurdně jak v kontextu faktu, že jde o srovnání her, které dělí šest let, tak i toho, že Keilany pracuje na modu zadarmo a dává jej k dispozici zadarmo.

A tak se chlapík, který strávil neskutečné množstvím času vytvářením něčeho, co obohatilo hraní zdarma loučí těmito slovy: „Díky všem, kteří podporovali mě a mou práci, jste skvělí. Neděkuji těm, kteří mě neustále sráželi. Po čtyřech letech jste to tedy dokázali, mám už té nenávisti dost a vzdávám to.“

Tagy: akční modifikace grand theft auto

Zdroje: Facebook,VG247,PC Gamer

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.