zavřít

Krabicovou verzi Wasteland 2 bude distribuovat Deep Silver

Windows

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Podobnému osudu se asi nevyhne žádný z větších projektů na Kickstarteru. Minimálně ne ty, jejichž tvůrci mají ambice prodávat hry i v kamenných obchodech jako klasické krabicovky. Brian Fargo a jeho tým v inXile Entertainment si tak distribuci digitální verze Wasteland 2 zajistí sami, ale s krabicovou verzí potřebují pomoci - na to už nemají peníze, kapacitu a zřejmě ani zkušenosti. inXile si proto kvůli krabicové verzi Wasteland 2 našli vydavatele, kterým se stala spol. Deep Silver.

Deep Silver asi netřeba představovat - patří pod Koch Media a celá tahle grupa má teď pod palcem například Metro: Last Light, Dead Island nebo třeba Saints Row IV. Krabicový Wasteland 2 by tak měl být v dobrých rukách. Deep Silver se ale nepostará jen o distribuci hry do kamenných obchodů. Zajistí vývojářům všechno, co se týká fyzických odměn z Kickstarterové kampaně.

Vydavatel navíc pomůže s testováním různých jazykových verzí hry. “Pro inXile je to výborná příležitost: dovolí nám to soustředit všechnu naši energii a peníze do kreativních aspektů hry, zatímco Deep Siler se postarají o hru mimo digitální svět. Ve výsledku budeme moct použít víc peněz z Kickstarteru na vývoj a zároveň si zachováme veškerou kreativní kontrolu a vlastnictví,” napsal v updatu na Kickstarteru Brian Fargo, šéf studia.

Brian Fargo očekával, že vstup vydavatele asi vzbudí nějaké otázky, a tak na ně na Kickstarteru odpověděl předem. V první řadě se nemusíme bát toho, že by Deep Silver jakkoliv zasahovala do vývoje hry. Ta je plně zafinancovaná Kickstarterem a vývojářům peníze zatím nedošly (na rozdíl od Double Fine...). Partnerství s vydavatelem je tak čistě o distribuci a testování a navíc díky tomu vývojáři ještě ušetří čas i peníze.

Stejně tak se nemusíme bát žádné DRM ochrany nebo zásahů Deep Silver do plánů ohledně datadisků nebo DLC: “Všechno tohle máme pod kontrolou my. Deep Silver je pro nás ideální partner: nemají žádný zájem se nám vměšovat do rozhodnutí vydávat hru bez DRM nebo do našich plánů ohledně případných datadisků. Všechny naše předchozí sliby pořád platí. Jediný opravdový dopad na backery to bude mít v tom, že distribuce fyzických odměn je v dobrých rukách,” ujistil ještě backery Fargo.

Pomalu to vypadá jako smlouva z nějakého snu. Vydavatel nechce do ničeho kecat, jen se postará o distribuci a pomůže s testováním. Pokud se tahle spolupráce inXile osvědčí, můžeme asi očekávat podobný model i v případě Torment: Tides of Numenera, až na to přijde čas. Vývojáři ukázali taky dva nové obrázky z aktuální verze hry. Na nich si máme všimnout především upraveného uživatelského rozhraní ve dvou verzích. Navíc, pokud jste naposled viděli nějaký starší obrázek nebo video a vývoj nesledujete ostřížím okem, uvidíte pěkný skok - hra už vypadá opravdu k světu:

 

Tagy: Indie akční RPG Kickstarter tahová crowdfunding

Zdroje: Wasteland 2 Kickstarter

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.