Internet spekuluje o nové Borderlands hře pro PC, PS3 a X360
zdroj: Archiv

Internet spekuluje o nové Borderlands hře pro PC, PS3 a X360

7. 4. 2014 18:58 | Téma | autor: Petr Poláček |

Zatímco Randy Pitchford tvrdí, že Gearbox samozřejmě pracuje na next-gen projektech, ale o Borderlands 3 se nejedná, kolegové z webu GamePointsNow přišli s obsáhlou spekulací, podle níž 2k Australia pracuje na vedlejším projektu Borderlands: The Pre-sequel! pro PC, PS3 a X360. 

Kooperativní RPG střílečka se prý příběhově odehrává v pětileté mezeře mezi událostmi v Borderlands 1 a 2 (poroto prequel a sequel zároveň) a scénou vší té akce má být měsíc Elpis a základna Hyperionu ve tvaru velkého H.

Na výběr prý bude čtveřice postav, jmenovitě Athena The Gladiator, Wilhelm The Enforcer, Nisha The Lawbringer a Fragtrap, což je bojová verze ukecaného Claptrapa. Všechno jsou to podřízení Handsome Jacka, který si ale v této hře ještě říká John, honí se jako programátor za mimozemským artefaktem a kariéra velkého záporáka jej teprve čeká.

Athenu znají vášniví fanoušci Borderlands z DLC The Secret Armory of General Knoxx a Wilhelm zase figuroval jako jeden z bossů v Borderlands 2. Athena by měla ve spekulované nové hře fungovat jako postava k boji na blízko, která odrazí nepřátelskou palbu svým štítem a rozseká je na kousky plazmovým mečem. Wilhelm se zase spolehne na kanón a možnost povolat do boje droidy. Informace o zbylých dvou postavách a jejich bojovém stylu jsou kusé, nechme si je tedy na jindy. 

Borderlands: The Pre-sequel! prý nabídne dvě nové třídy zbraní (laserové a kryo zbraně), a protože se má bojovat na měsíci, gravitace je menší než na Pandoře, což by mělo výrazně ovlivnit celkový ráz akce. GamePointsNow zmiňuje možnost likvidovat nepřátele tím, že je pošlete granátem do vesmíru, představit si lze ale další kreativní způsoby nepřátelského masakru. Zejména v kombinaci s nějakou zmrazovací puškou. Kvůli nízké gravitaci bude ve hře údajně figurovat i jetpack jako dopravní a bojový prostředek. 

Významnou roli by měla hrát i nižší koncentrace kyslíku v atmosféře. Hráči by se měli starat o dostatečnou zásobu kyslíku, který mohou/musí lootovat z padlých nepřátel. Komu dojde kyslík, zřejmě končí, což by se opět mohlo využít v boji – stačí zlikvidovat kyslíkovou bombu nepřítele a dál už se s ním nepárat, chlapík se udusí sám. 

Všechno výše uvedené jsou samozřejmě spekulace, ale apríla už jsme měli a doufám, že kolegové z GamePointsNow nechtěli jen nahnat čtenost a nepustili tedy uzdu své fantazii, aby se vyřádila. I kdyby si ale Borderlands: The Pre-Sequel! nakrásně vymysleli, musím jim složit poklonu, že si to vybásnili dobře :) V této chvíli mě ale stejně víc zajímá, jak dopadne PS Vita port Borderlands 2. Kolegové z IGN hru nedávno zkoušeli a moc nadšení teda nebyli... 

Nejnovější články