zavřít

Hráči Beat Saberu jsou příliš rychlí pro Steam VR

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Beta Steam VR se v pátek dočkala nečekaného updatu kvůli hráčům česko-slovenského Beat Saberu. Experti na tuhle rytmickou taneční hru se světelnými meči se totiž zvládají hýbat rychleji, než co Valve předtím považovalo za limit lidských možností. Systém vyhodnocoval jejich mistrovské kousky jako chyby ve čtení pohybu. Zřejmě zapomněl na to, že rytíři Jedi nejsou obyčejní lidé.

„Zvýšili jsme rychlostní limity nad rámec toho, co jsme považovali za hranici lidských možností na základě výsledků expertních hráčů Beat Saber,“ píše se v seznamu opravených chyb na Steamu. Maximální rychlost pohybu je jedním z vnitřních kontrolních mechanismů při programování ve virtuální realitě. Pokud se ovladače pohybují rychleji, než je „fyzicky možné“ hýbat rukama, vyhodnotí to program jako chybu.

K updatu se vyjádřil i jeden z programátorů Valve, Ben Jackson: „Jde o jednu z našich kontrol, v tomto případě se pracuje s tím, jak rychle můžou lidé hýbat zápěstím. Očividně to dostatečně motivovaní lidé zvládnou ještě rychleji, než jsme mysleli. 3600 stupňů za sekundu, jen si to představte!“

Steam VR stále funguje v betaverzi, takže si podobná škytnutí může dovolit. Beat Saber tam loni v květnu vyšel v předběžném přístupu a už stihl nasbírat skoro deset tisíc pozitivních recenzí. Stále jde o nejlépe hodnocenou hru pro virtuální realitu.

Oproti verzi pro PlayStation 4, kde vyšel na podzim, si do PC verze můžete přidávat vlastní hudbu. V obou verzích bez rozdílu pak pálíte spousty a spousty kalorií. Kvůli rychlosti a množství beatových kostiček jde o nenásilnou formu cvičení, při které si můžete dát pořádně do těla.

Tagy: virtuální realita hudební světelný meč

Zdroje: Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.