zavřít

HádejHru: otestujte své znalosti RPG série Gothic

Windows

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak je možné, že na první pohled nenápadné RPG od neznámého týmu a z malého německého městečka dokázalo v našich končinách způsobit takový poprask? A schválně píšeme „v našich končinách“, protože za velkou louží se Gothic hry nikdy tolik neprosadily. Proč? Možná právě proto, že byly natolik středoevropské. Známá příroda, cynický hlavní hrdina, architektura jako z českých pohlednic… Co domácí hráči zbožňovali, západní hráči neoceňovali. Také rádi vzpomínáte? A opravdu si to ještě všechno pamatujete? Schválně si zkuste následující kvíz.

Hry ze série Gothic umí být pěkně náročné. Kupříkladu pouštět se do datadisku Night of the Raven bez dobré znalosti základní verze Gothic II může být více frustrující, než přesvědčovat fanoušky The Elder Scrolls o tom, že Gothic je lepší. (Anebo obráceně? To už necháme na vás…) Je tedy nasnadě, že ani náš tematický kvíz vás nebude šetřit. Neptáme se vás sice, kolik drápů a zubů padá z mrtvého chňapavce, ale abyste prolezli bez ztráty kytičky, budete muset prokázat velmi slušnou úroveň „gothických“ znalostí.

gothic kviz

Otázky reflektují popularitu a kvalitu jednotlivých dílů série, čímž chceme říct, že většina se točí kolem jedničky a dvojky. Na trojku se ptáme už jen párkrát a do Arcanie si pouze jednou škodolibě šťouchneme, protože tzv. Gothic IV koneckonců ani nelze považovat za řádné pokračování série. Tak vítej zpět na ostrově Khorinis, bezejmenný hrdino!

Tagy: akční fantasy RPG

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.